cloud mining

son günlerde aşırı popülerleşen kripto para birimlerine merak saran halkımızın, kripto para birimi trenini kaçırdığını düşündüğü için sardığı, bana kalırsa güvenilmez olan sitelerin genel adı.

geçmişte quantum hash sitesinin yaptığı gibi, kepenkleri kapatıp kaçmaları, bunlara yatırdığınız paranın buhar olması olası. bu yüzden bu tip sitelere para yatırmaktan kaçınmalısınız ki, olası bir topu atma durumunda canınız sıkılmasın.
ismi yanıltıcı olan bir sistem. insanlar bu sisteme tarayıcılarıyla bu sitelere girmek vasıtasıyla katktı verdiklerini düşünüyorlar, halbuki olan şey sadece belli bir miktar para karşılığı bir miner'ın ürettiği hash'in bir kısmını kiralamanızdan ibaret.

bu tanım gerçekten mining yapan şirketlerin güvenilir siteleri için geçerli tabii. diğer pek çok örnekteyse bu insanları tokatlamak için yaratılmış bir paravandan başka bir şey değil. asla çekemeyeceğiniz birtakım sayılar "bakın sen şu anda şu kadar satoshi kazanıyorsun" diye gösterilirken saadet zinciri bile olamayacak kadar basit organizasyonlar "yatırım" diye koyulan paraları alır, siteyi kapatır, giderler.
isim olarak çok çekici geliyor fakat sistem gayet basit.siz para yatırırsınız.mining işlemini yapanlar size verdiğiniz para karşılığı belli sürede belli miktar geri dönüş yapar.dolandırıcılık da hat safhadadır bu cloud mining olayında,girmeyi düşünenler çok dikkat etsin derim ben
öncelikle mining'e özel asic'ler kolay üretilmemekte ve kolay bulunmamaktadır. bu aletlere sahip olan insanların neden kendileri için kazım yapmadıklarını düşünmeniz lazım. mining aletlerinin getirisinin büyük bir kısmını kazıcı kazanırken havuz miner'larına sadece damlaları bırakıyorlar. evet doğru, elinizdeki toplam bitcoin balansınızı arttıracaktır. harcağınızdan fazla miktarda bitcoin alacaksınız. yalnız dikkatinizi çekerim öyle yüksek kârlar beklemeyin. sonuçta siz hash alıyorsunuz ama zorluk derecesi artarsa aldığınızın hash'ın getirisi de düşecektir.
bu amaca hizmet eden sierrehash ile ilgili çok ciddi oranda soru işaretlerim var, üye oldum ve ancak çekim yapılması noktasında "acaba mı?" diye düşünmekteyim.
kolay yoldan temiz birikim gibi gelse de dolandırıcılık oranlarının oldukça fazla olduğuna dikkat çekmek lazım.
zira, sitenin adını hatırlamıyorum, kardeşim cüzi de olsa bir yatırım yaparak birikimini çekmek istediğinde unactivated user ifadesi ile karşı karşıya kaldı ve yatırımı da birikimi de çöp oldu gitti.
ha birikim zaten çöp, bari yatırım gitmeseydi.
şuan değilse bile yakında saadet zinciri mantığıyla dolandırıcılığın zirve yapacağı yeni mecra. sierra ve coinpot uzantılı diğer kazıcıların verdiği 2kr karşılığında sizden kazı yapmanız için istediği en azından 8 dolar ile cazibe yarartmaya çalışması resmen havuç-sopa ilişkisi gibidir.

arkadaşlar anadolu'da bir laf vardır; kimse sırtına binmeyeceği eşeğin önüne ot vermez. bakın bu sözü en sansürlü haliyle yazdım.
dolar veya bitcoin karşılığında, sizin için bitcoin üreten bir işlem gücünü belli bir süreliğine kiralama hizmetidir. bu hizmeti veren sitelere para yatırmadan önce sitenin güvenliği çok ciddi bir şekilde araştırılmalıdır, çünkü şimdiye kadar pek çok para toplayıp kaçma örneği bulunmaktadır. bana kalırsa, bunların arasında güvenilir bir tanesi bile yoktur. yine de para yatırmak isteyenlere, sitenin adını yazıp yanına "scam or legit" yazarak google'da arama yapması ve çıkan yorumları okumasını tavsiye ederim.
sierrahash.com adlı sitenin yaptığını iddia ettiği sanal para kazanma yollarından bir tanesi.

sierahash şu an için ödemelerini yapıyor ancak bundan 10-15-30 gün sonra ne olur pek de bilinmez.
100 site arasında 1 belki 2 sitenin güvenli olduğu geri kalanının ise yatırım yapın hash gücünüz yükselsin şu kadar kazanın biçimlerinde her gün bir yenisinin çıktığı tokat sistemi. dediğim gibi güvenilir limanlarda yok değil. minergate gibi mesala.
genelde tavsiye etmem an çok bu konuda çok soru geldiği için sadece genesis'i tavsiye edebilirim. zaten genesis en güveniliri ve en popüleridir bu sebeple bitcoin mining siparişleri anında tükenir.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler