cities skyline

paradox ınteractive tarafından geliştirilmiş şu anda steam fiyatı 49.00-tl olan mart 2015 piyasaya çıkışlı , simcity benzeri bir şehir kurma ve geliştirme oyunudur. şehircilik simülatörüdür. bir nevi belediye başkanlığı rol playidir.
şaka bir yana simcity oynamış ve keyif alan bünyelerin farklı bir heyecan yaşamasına, değişik bir oyun görmesine, sıkkınlığını geçirmeye katkısı büyüktür.
bu fiyata belki de, steam kış indirimi zamanında %%0 indirimli fiyata almak fiyat ve mutluluk/eğlence oranı olarak yüksek keyif verecektir. alınması, oynanması gereken bir oyundur.
kendimi bir ara kaptırdığım hevesimi bir haftada aldığım oyun. şehir kurma oyununda rakibi olduğunu düşünmüyorum. oyundaki tüm binaları en yüksek seviyeye ulaştırdıktan sonra fazla yapcak birşeyiniz kalmıyor. insan daha fazla özellik istiyor ama daha ne eklenebilir diye düşünmektende kendini alamıyor.
bana göre şuanda şehircilik ve belediyeciliği öğreten gençken oynarsanız ileride ne gibi sorunlarla karşılaşacağımızın az da olsa farkındalığını yaratabilen güzel ve eğlenceli bir simülasyon olduğunu düşünüyorum

oyunu belli bir süre oynadıktan sonra artık geliştirilecek bir şey kalmadığından ve kendini tekrarlıyor olmasından dolayı daha fazla güncellemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler