çiftlik bank

bir bayan olarak beni bile cezbetmesine rağmen edindiğim bilgileri kısaca açıklamakta fayda buluyorum.
1- çiftlik bank oyunuyla gıda üreticileri arasında bir bağ bulunmuyor.sadece reklam amaçlı kurulmuş ve yatarımınızı sadece sanal site üzerine yapıyorsunuz.kurulacak çiftlikten size bir pay gelmeyecek sadece reklam yatırımları için ne kadar yüzde ayrılmışsa havuzdan o kadar para alınabilecek.
2-oyunun bddk ve spk gibi bağlantıda olduğu bir devlet kurumu bulunmamakta.
3-buraya çok yüklü miktarda paralarını yatıranlar mevcut amortismanı çok hızlı sağlamaları oldukça güç.
4-oyunun birden kapanıp hadi eyvallah deme gibi bir ihtimal her zaman mevcut ve oyun kapanırsa paranızı üretim yapan yerden alabilmeniz mümkün değil.dediğim gibi her ikisi de ayrı
5-ilk yıllarda herkesi kazandırıp daha çok para çekecek ve ardından kesinlikle hiçbirşey olmamış gibi site kapanacak.
6-yatırım mı yapmak istiyorsunuz. paribudan btc alın kapanma ihtimali yok kaçma ihtimali yok.

iyi mi ?
değil
10 üzerinden puanlama bile yapmıyorum.
geçen gün ulusal kanallardan birinde reklamına denk geldim. adam çocuğunu almış karşısına, ezgili bir fon müziği eşliğinde nasihatleri sıralıyor. reklamın bunlara ait olduğunu bilmeden bir süre izledim. o anlarda kendimce dedim ki bu reklamın sahipleri kesin bir halt karıştırıyorlar, bu kadar demogoji hayra alamet değil. zaten hemen sonrasında bir sürü çiftliklerinin falan görüntüleri geldi, ama çoğu animasyon. ekranda hızlıca kayıp değişip duruyor, tok sesli bir adam da anlatıyor; şöyle yaptık, buradan yürüdük, çok kazandırdık. reklam genelinde sürekli "gel sen de katıl beraber daha çok büyüyelim" diye cazip bir ortam yaratılıyor.
işte bunların hepsi tam da jet fadıl taktiği, bu işin altından bir yerlerden bu adam çıkarsa şaşırmam. şaka bir yana o adamın ismine toplumda güven baya azaldı ama yaptığı işin benzerini yapan bu adamlara insanlar koşa koşa gidiyor. alenen fadıl tarzı istismarlı dolandırıcılıkların gelişim evrelerini birebir takip ediyorlar. şu an bulaşan herkesi çılgınlar gibi yemliyorlar, sürekli de reklamlarda manevi duygu gıdıklamaları yapıyorlar. istedikleri para miktarına ulaşana kadar da buna devam edecekler. sonra bir gün bu bomba patlayacak, bir sürü adamın parası buhar olup gidecek. muhatap aranacak, o tombul çocukla bir kaç tane daha kullanılan günah keçisine gözaltı vs. yapılıp sonrası tıkanacak. sonra da yine devreye medya girecek, şimdi boy boy reklamını veren o kanalların sekiz parçalı ekranında uzmanlar çıkacak, "biz demiştik, güvenilmezlerdi" diye millete akıl verecekler. bu sistemde elbette kazananlar, parasını son anda kurtaranlar olacak; zaten o an kimin parası zararını çıkaramadan içerde kalırsa o yanacak.
haberlere göre şirketle alakalı "nitelikli dolandırıcılıktan" savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş.
https://www.cnnturk.com/amp/ekonomi/bakanlik-acikladi-ciftlikbank-nitelikli-dolandiricilik.
zaten bildiğim kadarıyla 1-2 aydır para çekimini durdurmuşlardı.ancak yeni yatırımları kabul ediyorlardı.yani bir çok kişinin içerde yatırımına göre kazandığı parası bekliyor.
ki çevremde yüklü yatırım yapanlarda oldu biliyorum.umarım insanlar en azından içeride kalan parasını çekebilir.baya can yanacak.
göz göre göre çocuk milleti dolandırdı, ponzi olduğunu söylediğiniz yüz binler size düşman oldu. olaylar şu şekilde gelişmiştir şirketin kurucusu olan tombik bir baltaya sap olamayacak bir adamdır evde internetten nasıl para kazanılır şeklinde google aramaları yaparken yurt dışında da yaygın olarak kullanılan ve internette o dönemde dahi hazır site kurulumları olan çiftlik oyunlarından birini gördü bu oyunlarda insanlar sanal çiftliklerde üretim yapıyor sonrasında ise parasını çekmek istediğinde şahsın havuzdan parasını alması için havuza birilerinin para göndermesi gerekiyor. yani adam havuzdan 7 lira çekecekse en az 10 lira başkasından havuza gelmeli ve 7 lira vatndaşa verilirken 3 lirada şirkete kalmalı. yani bir geri zekalı birle internetten sıfır risk ile böyle para kazanabilir bu çocukta ilk başta böyle bir hazır oyunu türkçe olarak kurdu. fakat tahmin etmediği türkiye'de bu dümene takılacak insan sayısının çok fazla olduğuydu ve işleri farklı boyutlara getirerek büyüttükçe büyüttü bilemiyorum belki de gelen parayı sermaye yaparak gerçekten bir iş kurmak istiyordu. ama çok insan mağdur oldu türkiye'de geçmişte titan'a parasını kaptıranların çocukları şimdi networkmarketing'e çiftlikbanka'a para kaptırıyor.
son bilgilere göre 1.1 milyar tl para yatırılıp 600 milyon tl geri ödeme yapmış dolandırıcı şirket.500 milyon tl ise tahmin edildiği gibi tosun ve ekibinde.son zamanlarda yapılan en sağlam dolandırıcılık oldu.nerdeyse 2 yılı aşkın süredir devam ediyordu.tahmin edildiği üzere ömrü kısa oldu.
malum bir söz var "beleş peynir fare kapanında olur " diye.
ilk başta bire üç verip insanları kendine çeken bunu duyan eşe dosta duyurarak onları da bu işe katan sonra bu şekilde gelişip giderek kar miktarını azaltan ve en sonunda da ödemeleri kesip kaçan legal dolandırıcılık saadet zinciri politikası. konya da sadece bir tabelası olan çiftlik) sahibi yurt dışına kaçmış ve ünlü bir sözü varmış “inek sağmak kolay mesele insan sağmakta”
buna para yatıranlarla dalga geçmek istemiyorum zamanında ben btc aldığımda bi arkadaşım bana bitcoin batacak çiftlik banka gel ben 5000 attım demişti gülsem mi üzülsem mi bilemedim

normal hayvancılığın para yapmadığı ülkede sanal hayvancılıktan medet bekledi bu insanlar
güncel haberlere göre kurucusu dubaide bir lokantada 90 bin lira hesap ödemiş :d
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler