çiftlik bank

youtubede videoları denk geliyordu açıp izlemedim ancak ben bunu oyun sanmıştım, aslında yine de bir nevi oyun tabi.
nedense bu çiftlikbanka bir gram güvenmiyorum, yakında patlar diye düşünüyorum.

ceosunu gördünüz mü bilmiyorum ama ben o adama hayatta inanıp da sisteme dahil olmam.

yok neymiş inek alıyormuşsun tavuk alıyormuşsun sonra birde uygulamayı indirecekmişim ordan da sütü yumurtayı toplayacakmışım ne anladım ben bu işten onunla mı uğraşacam abi.

ayrıca site bana ilk anlatıldığında yatırımınızı 2 ye 3 e katlarsınız gibi yorumlarla gelmişlerdi dinledim dinledim sorduğum tek soru şu oldu benim yatırdığım parayı bu kadar yüksek geri ödeyeceksiniz bu kadar düşük banka kredileri varken benim yatırdığım üç beş kuruşa iki kat üç kat geri ödeme çok anlamsız geldi, tabi soruma cevap alamadım.

sonuç olarak ponzi olduğunu düşünüyorum. yakında kokusu çıkar.
küçük insanların küçük hayallerini suistimal etmek için kurulan teknolojiyi kötü yönde kullanan sahtekarların insanların parasını,zamanını ve en önemlisi umutlarını çalmayı meslek edinmiş kişilerce kurulmuş bir siber dolandırıcılık ağıdır .
vakti zamanında olan saadet zincirinin günümüzdeki teknolojik versiyonu.
 resim
biriken paranızı çekebilmeniz için birilerinin para yatırması gerekiyor boşluk zamanlarımda incelemiştim bu ve benzeri siteleri yani sistem öyle işliyor ki site sahibinin zarar etmesine imkan yok yani şöyle düşünün birileri 2 tl yatıracak sonrasında sistem çekim yapmak isteyenlere 1,5tllik çekim hakkı tanıyacak aradaki 0.5 tl s,te sahibine kalacak ki bu iyi niyetli bir tahmin bence bu tarz siteler o 2 tln,n 0.5'ini millete dağıyorsa iyidir. uzak durun kesin ve net söylüyorum uzak durun tam bir ponzi.
kısa bir araştırma ile saadet zinciri farmville edition olanı. tamam insanlarımız kısa yoldan kar etmek ,bu bunalmış (kimisine göre çoşmuş) ekonomimizden sıyrılmak istiyorlar ama elinizi taşın altına koymazsanız kazanamazsınız.

uzak durulası.
okuduğum haberler ve yorumlar karşısında temeli olmayan bir yapılanma olduğunu bu başlık altında entry olarak bırakmıştım fakat ortalama 1 2 saat önce tv8de bildiğiniz kurumsal tesisler ve büyük yatırımlarını anlatan bir reklamı gördüm benim fikrimi yine değiştirmesede asıl meseleye değinirsek bir yayın organı kötü haber yaparken diğer bir yayın organı reklamını sunabiliyor. böyle bir durumda iyice araştırılıp ona göre servis etmeleri gerekirken yapıştır haberi ya da reklamı parayı al mantığıyla olmamalı maalesef ki bu da kapitalizmin k*hpe düzeni..
iyi mi kötü mü zaman içerisinde göreceğiz ve inşallah ki ben haksız çıkarım ve tüm umut bağlayan fakir yahut orta gelirli vatandaşımız da kazanmış olur.
önemli bir yerlere reklam vermesi kredilibite kazandırmaz bu kuruluşa. bu sözlüğe üye olup yazı yazabilecek donanımda insanların bir reklama kanmayacağını biliyorum ama birileri size savunursa diye yazmak, benzer örnekleri vermek lazım.

yakın bir dönemde dünyanın en ünlü saadet zinciri olan quest.net (bazı ortamlarda qnet diye de geçerdi) formula 1 takımlarına bile sponsor olurdu. farklı ve daha legal bir formatta çalışsa da yine ingilizlerin "pyramid scheme" diye tabir ettiği mantıkla işleyen şirketlerin, dünyanın en ünlü insanlarının oynadığı reklamlarını da televizyonlarda görebilirsiniz.
birkaç yıldır oluşumuna devam eden sanal çiftlik oyunu. sistem ponzi sistemi kısacası. yok kardeşim ne ponzisi ben her ay alıyorum paramı diyen çıkarsa şaşmam. alırsın dostum alırsın başlarda. belki 1 yıl daha alırsın ama bu sitelerin ortak prensip noktası eninde sonunda patlıyorlar. patlama dediğim iflas değil. parayı cebe bırakıp tüyüyorlar.
nasıl mı diyorsunuz, açıklayayım.
siteye 10.000 lira yatıran adamın kazancı her zaman sitede kalıyor. o adam o parayı çekmiyor çünkü sitede tutup hayvan sayısını arttırarak daha çok kazanmak istiyor. senin gibi görünen para aslında her zaman sitenin hesaplarında.
bi günler patlar benden demesi. dikkatli olun.
balon diyeceğim saadet zinciri geçen günlerde bakanın bilmemne adasında oyun liderine hediye filan vereceğini ilan etmiş sonuç bakanlığın çiftlik bank a soruşturma açtırması. kısacası ponzi diyorum, dikkatli olun ve uzak durun 2.jet fadıl sıkıntısı yaşamayın.
bir bayan olarak beni bile cezbetmesine rağmen edindiğim bilgileri kısaca açıklamakta fayda buluyorum.
1- çiftlik bank oyunuyla gıda üreticileri arasında bir bağ bulunmuyor.sadece reklam amaçlı kurulmuş ve yatarımınızı sadece sanal site üzerine yapıyorsunuz.kurulacak çiftlikten size bir pay gelmeyecek sadece reklam yatırımları için ne kadar yüzde ayrılmışsa havuzdan o kadar para alınabilecek.
2-oyunun bddk ve spk gibi bağlantıda olduğu bir devlet kurumu bulunmamakta.
3-buraya çok yüklü miktarda paralarını yatıranlar mevcut amortismanı çok hızlı sağlamaları oldukça güç.
4-oyunun birden kapanıp hadi eyvallah deme gibi bir ihtimal her zaman mevcut ve oyun kapanırsa paranızı üretim yapan yerden alabilmeniz mümkün değil.dediğim gibi her ikisi de ayrı
5-ilk yıllarda herkesi kazandırıp daha çok para çekecek ve ardından kesinlikle hiçbirşey olmamış gibi site kapanacak.
6-yatırım mı yapmak istiyorsunuz. paribudan btc alın kapanma ihtimali yok kaçma ihtimali yok.

iyi mi ?
değil
10 üzerinden puanlama bile yapmıyorum.
  • /
  • 4

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler