çiftlik bank

internet tabanlı çiftlik oyunu sitelerinden paralı olanlarındandır. şöyle ki siteye bir miktar para yatırıyorsunuz ve site size bir yılda yatırdığınız paranın 2.7 katı kadar bir para sunuyor. bunu saatlik üretimlerle sağlıyor. örneğin ben sisteme 700 lira yatırdım ve şuanda aylık 200 lira gelirim var. sistem başta size günde 10 kuruş kazandıran manisa tavuğu veriyor ve oyuna başlıyorsunuz eğer yatırım yapmazsanız bu 10 kuruşluk tavuk size birşey sunmuyor ama yatırım yaparsanız kazanç vadediyor. şöyle ki sadece 2 hafta önce bir kampanya zamanında oyundaki klanlar sayfası üzerinden bir araştırma yapmıştım ve sadece klanlarda bulunan oyuncuların yaklaşık 5 milyon tl gibi bir yatırım yapmış olduğunu görmüştüm. bu sadece 1 haftalık yatırım miktarı ayrıca klan üyesi olmayan oyuncuları sayamıyordum. sistem ne kadar çok kazançlı görünse de her yatırım gibi riskler barındırıyor. örneğin sitenin bundan 1-2 ay sonra kapanmayacağının bir garantisi yok.
madem riskli, bunun yerine yine riskli olabilecek bitconnectte yatırım yapılırsa buradaki yıllık kazançtan daha fazlasını sunan bir bitconnect var, hem günlük kar elde etme seçeneği hem de vade yapma seçeneği var.
her zaman temkinli yaklaştığım çiftlik oyunlarından biri.hepsi bize birşeyler vaadediyor, sunuyor ama bunu nasıl yapıyor bilemiyorum.yani o kadar parayı nerden kazanacaklar (arkadaşın dediğine göre adamlar milyonlarca tl yatırıyorlarmış.) bilemiyorum.

eğer cidden güveniyorsanız, riski seviyorsanız bir bakın derim.
jet fadılın inek çiftliği kurduğunu düşünün.. megacıların yeni para kazanma hayallerinin merkezi..
sanal bir öküz alıp süt sağıp sütü satarak para kazanılan, mavi tavuk yumurtası üretmeye de başlayacak yatırım aracı. bu siteye para yatırmadan önce dikkatli olun, buna benzer bir site olan ütopya online şu an patlamış durumda ve bu sitenin de patlamayacağının garantisi bulunmamakta. umarım dedikleri gibidirler ve herkese kazandırırlar *
dolandırıcılık yaptığına yönelik çok ciddi söylemlerin olduğu oyunumsu.
unutmamak gerekir ki kimse kendi kazandığından daha fazlasını vermez. siz oyunu oynarken birilerinin para ile satın aldığı bazı şeyleri kaybetmesi gerekir ki; başkalarına ödeme yapılsın. bugün size ödeme yapılırken başkaları kaybediyor. yarın da başkalarına ödeme yapılması için siz kaybedeceksiniz. uzak durulması gerekendir.
anlatılanlardan anladığım kadarıyla ponzi ( saadet zinciri ). kimse kimseye durduk yere para vermez. akıllı olun, uzak durun, yakın olanları da uyarın.

basitçe şöyle düşünün; madem size para kazandıracak durduk yere, neden sizden para alıyor girişte? hala bu tip oluşumlara inanıp para kaptıranlar olduğunu duyunca üzülüyorum açıkçası. ponziler belli bir süre para verir, sonra tezgahı toplar ve uzaklaşır. bu hep böyledir. başkalarının üye olurken sisteme yatırdığı paranın bir miktarını ufak ufak diğer kullanıcılara dağıtıyor işte. anlamak bu kadar zor olmasa gerek?

kısa zaman önce bunun "girişte 2000 tl ver, sana dandik bi laptop verelim, günde 8 saat çalıştır bunu, o bilgisayar üzerinden sitelere girelim, sen de para kazan" diyenini duymuştum. gerçekten hala iş yapabiliyor olmaları çok ilginç. kimse demiyor mu madem bana verdiğin dandik bilgisayar site dolaşarak para kazanacak, neden benden girişte 2000tl para alıyorsun?

lütfen bu tip oluşumlardan uzak durun ve çevrenizi de mutlaka uyarın. paralarını kaptırmasınlar. 1 tl bile verseler zarardır.
ponzi
mega
titan
saadet zinciri
bunları duymuşsanız kesinlikle bulaşmamanız gereken internet sitesi.her dönem farklı çeşitte ürüyorlar ve saf insanların parasını alıyorlar.bir dönem gerçekten para kazananlar olduğunu işlerin gayet güzel olduğunu söylüyorlar ama gerçekler öyle değil.kimse size karşılıksız para vermez.ve bedava peynir sadece fare kapanında olur.
örnek için buyrun.
 resim
üstteki yazara istinaden bu entryi giriyorum.
3 ay önce çiftlikbank sitesine 2500 tl yatırım yaptım ve 420 tl olarak aylık ödeme almaktayım, siteyi ilk 8 ay önce yatırım yapan arkadaşımdan duymuştum 5000 tl yatırım yapmıştı ve yatırdığı parayı çoktan geri aldı kendisi. sözlüğe girdiğim zaman gerçekten şaşırdım çok fazla kötü yorumlar var, açıkcası neden bu kadar karalama olduğunu anlayamadım. icra kağıtlarını yetkililere sorduğum zaman verdikleri cevap;
"haciz manisa akhisar çiftliğimizin eski sahiplerine aittir ve bu adreste artık bulunmadıkları için tebligat "3.şahıs" adı altında bize de gönderilmiştir. belgenin üst tarafında da görebileceğiniz gibi borçlu kişiler çiftliğin eski sahipleridir."
gerçekten incelediğim zaman borcun çiftliğin eski sahiplerine ait olduğunu gördüm.
elbette patlayacaktır. zaten o tipte ceo olmaz. belli ki tanrılar kurban istiyor. ama patlayana kadar devam.
bana kalirsa titan ve mega holdings’den sonra turkiye’nin en buyuk 3. ponzisi. abiler akliniz aliyor mu bunu ya?

gectigimiz gunlerde sevdigim bir arkadasim bana bunu sormustu. abi guvensiz bu, gel bitcoin’e gir dedigimde de “abi o cok oynuyor ya bu risksiz.” demisti bana.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler