çiçek sepeti

çiçek, hediyelik, bonny food diye adladırılan çubuk çikolata tarzı hediyeleri özel günler ve kutlama zamanları sevdiklerinize hediye etmek için alabileceğiniz online bir alışveriş yeri. özellikle sektöre ilk girdiklerinde çiçek konusunda oldukça geniş bir ürün gamı vardı. şu an çiçek konusunda fiyatları diğer alternatiflerine göre pahalı olsa da güvenilirlik ve dakiklik konusundan diğerlerinden daha iyi. çiçek dışındaki hediyelik konusunda da oldukça güzel seçenekler mevcut.
halihazırda hizmet veren çiçekçilerle anlaşarak, kendi istedikleri paketleme standartlarında çiçek hazırlatarak müşterilerine gönderen, bayiden bayiye değişiklik gösteren kalitesiyle türkiyenin en büyük çiçek sitesidir. çiçeğin yanında istediğim balona asetatlı kalemle "happy birtday" yazıp yollamışlıkları vardır *
kullanış olarak güzel hoş çiçek sitesidir.
yemeksepeti mantığıyla çalışan ve satılan üründen yüzdelik komisyon keser kendisi. eksi verdiğim yanı ise fiyatlarının pahalı olması. bu sitede bayiliği olan her çiçekçi dükkan fiyatının 1.5x katı fiyata satıyor bitkilerini. yanlış ve gereksiz buluyorum. şartlar gereği başka şehirde bulunmak zorunda olduğunuz kız arkadaşınıza bi orkide göndermek için önce kazık yemeniz gerekiyor malesef
düşünce, kalite ve hizmet olarak çok güzel olan site ama maalesef fiyat olarak çok fazla. onun yerine istediğiniz şehirdeki çiçekçiye ulaşıp istediğinizi söyleyin ve hesap numaralarına parayı havale edin daha iyi ama uğraşamam angarya ile veririm parasını diyorsunuz o zaman harikadır işte.
anneler gününde kullandığım, siparişi eksiksiz olarak ulaştıran site. notum ve çiçeğim zamanında ulaştırılmış. siparişinizin sonunda size bazı teklifler sunuyor. çikolata gibi ürünler almak ister misiniz? diye. pahalı bulduğum için tercih etmedim.

özel günlerinizde sevdiklerinize türkiye'nin neresinde olursa olsun gönül rahatlığıyla çiçek yollayabileceğiniz site.
beni hiçbir zaman pişman etmemiş hediyelik ürün sitesidir. zamanında teslim, ambalaj kalitesi, ürünün görseldeki ile uyumu konusunda çok titizler. enteresan olan buradaki fiyatlar herhangi bir çiçekçiden alacağınız ürünün fiyatından daha uygun oluyor. en azından yaşadığım yer için bu geçerli.
zamanında teslimat ve güvenilirlik açısından hiçbir sorun yaşamadığım, ancak ürün kalitesi ve fiyatlarından çok da memnun olmadığım, türkiye'nin her yerinden her yerine çiçek göndermenizi sağlayan web sitesi.

yemeksepeti mantığıyla, hangi çiçekçiden sipariş ettiğimizi kendimiz seçebiliyor olsak, rekabetin de etkisiyle fiyatlar normale dönebilirdi diye düşünüyorum. fakat şu haliyle fiyatları herhangi bir çiçekçinin 1.5-2 katı civarında geziniyor. ayrıca satıcılar da gönderilen çiçekleri de bazen elde kalan, solmuş çiçeklerden seçiyorlar zira görme şansımız yok sipariş verirken.
bu site ile ilgili başıma gelen bir olayı paylaşayım. bu siteye herhangi bir üyeliğim yok. ama her ne hikmetse isim soyisim ve e mail bilgilerim bu şahıslarda varmış hayreti mucip. işin dahada ilginci hiç tanımadığım birine yaşamadığım bi şehirde ki kadına çiçek yollamışım ve bunu bana mail olarak attılar. hayır ben evli barklı adamım çapkınlık yapmam etmem ne alaka diyerek aradım. bir yanlışlık olduğunu kusura bakmamam gerektiğini söylediler. neyse sabır diyerek kapattım telefonu. sonuç mu? bir saat sonra bir e mail daha aldım çiçeğim teslim edilmiş!
cep telefonunuzu alan çiçeksepeti.com'un en olur olmadık dönemlerde mesaj atması çok meşhurdur. özellikle bir zamanlar gönderi yaptığınız özel günlerin yıldönümlerinde mesaj atarak, indirim kuponu vererek ve hatta arayarak "efendm geçen sene bugün xxxxx hanım'a kutlama çiçeği göndermişsiniz. bu sene de göndermek isterseniz size %20 indirim gibi saçmalamaları evlere şenliktir.

bunu dışında iyi firma. ama taciz maillerini ve mesajlarını önlemek için iletişim izinlerini kısıtlamak şart. istanbulun en ücra semtleri(başakşehir, esenyurt, tuzla, pendik) başta olmak üzere bir çok semt ve ilçesine çiçek gönderen beni ne hafta içi ne de haftasonu henüz hiç mağdur etmemişlerdi. bu nedenle hala güvenerek ve severek kullanırım. muadillerine göre yaygın teslim ve bayi ayı bu tercihimin sebebi olsa da ürünleri de diğer benzerlerine göre nispeten kalitelidir.
öncelerde fazlasıyla severek kullandığım ancak son zamanlardaki pazarlama stratejileri gereği beni kendilerinden oldukça soğutan, bu konuyu kendilerine söylediğimde gönderdikleri özür çiçeği ile dahi (çiçek efsane berbattı) hala kendilerini affettirememiş olan firma. zamanında bir insanı seversiniz, özel bir günüdür çiçek yollarsınız, sonra bu insan hayatınızdan çıkar, sizde yaralar da açar ama tam küllendi derken yeni bir yarayı çiçeksepeti açar. arar sizi, "eski gönderiminizi tekrarlamak istiyor musunuz" diye. e içindeki nottan da bellidir, gönderim doğumgünü vs. için yapılmamıştır. yeni iş tebriğidir sadece, her sene kutlanmasını yenilenmesini gerektirir bir durum da değildir.
her neyse.
sevmem, tavsiye etmem. bunun yerine daha özenli davranıp çiçek göndereceğiniz semtteki bir çiçekçiyi arayıp "bak abicim, çiçeksepeti yerine seni seçtim, gel güzel bir aranjman yap gönder, parayı havale/eft geçeyim" demek daha akıllıcadır.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler