chevrolet

chevrolet, 1911'de kurulmuş olan abd'li otomobil markası. kısaltılmış adıyla chevy. general motors bünyesindedir(bkz:general motors).

ülkemizde sanıldığı aksine logosu haç işaretini değil papyonu andırmaktadır. 2015 sonu itibariyle avrupa'dan çekilme kararı alan chevrolet'e veda etmek zorunda kaldık.

çekilme kararının ardından chevroletler'in parça kaygısı yüzünden 2.elde değer kaybettiğini gördük. sanılanın aksine çoğu chevrolet modelinde opel ile ortak parçalar kullanılır. bu yüzden önümüzde 10 yıl boyunca parça sıkıntısı yaşanacağını sanmıyorum.
turkiye’de iki tur chevrolet vardir. ilki cok eski, hakiki amerikan chevrolet’i, digeri de kore/ispanyol chevrolet’idir.

ilk chevrolet, hepimizin bildigi cooook eski dolmuslardan hatirladigimiz, 8 silindirli, benzin degil adeta rafineri tuketen ve inanilmaz guzel arabalardir. impala dersem yeter sirf.

digerine de chevrolet denilmesi, gercek chevrolet’e hakarettir.
sahibi general motors olup en çok camaro,challenger modelleriyle tanınmaktadır. abd nin en çok tanınan 3 araba markasından biridir ve tam anlamıyla performanslı canavarlar üretmektedirler ancak ülkemizden çekilmiş olup yeni araçları artık gelmemektedir.
american muscle arabalarını çok sevmekle birlikte avrupa araçlarından hiç haz etmemekteyim.

tek sevdiğim aracı vardı vakti zamanında o da cruze du.33 35 bin tl gibi fiyatlara zamanında satılıyordu.amerikan versiyonları ise tam bir kara mamba ya da panter kıvamında yüksek silindir hacmine ve yüksek beygirli araçlardır.

düşük vites sayılarına sahip bu araçlara sahipseniz yarı araba fiyatını da sürekli gider olarak eklemeniz gerek.çünkü yüksek silindir hacminden kaynaklanan vergiler ve kullanılan benzini adeta içmesinden kaynaklı yarı araba fiyatını yıllar gider hanenize yazabilirsiniz.

amerikada ise durum tam tersine işlediğinden buranın şahini doğanı olarak nitelendirilmese de hyundai bu ülkede nasıl ulaşılabilir ve ne derece çok kullanılan bir araçsa chevrolet de o derecededir.

bir de spor modeli olan corvette vardır.onun tadı çok başkadır.o konuya ayrı bir entry girmek daha uygun olacaktır.


bir yerde camaro ss yada rs bir yerde chevrolet cruze ikisi de aynı marka mı şimdi ?
sahibi general motors olan otomobil üreticisi. avrupa pazarından çekilmesiyle birlikte yeni modelleri ülkemizde bulunmamaktadır. ülkemizde en çok satan modeli ise aveo olmakla birlikte hatırı sayılır rakamlara ulaşmıştır. en havalı modeli corvette ve camaro dur

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler