championship manager 4

2002 yılında, sports interactive ve eidos ortaklığınca çıkarılan menajerlik oyunu.

2d maç motorunun geldiği oyun olarak tarihe geçti. efsane championship manager 3 ve güncellemelerinden alıştığımız arayüzün ve temanın değişmesi, eski oyunlara göre çok daha fazla detaya girmesi, ve korkunç derecede yavaş olması çoğu kişiyi seriden soğuttu. bugün football manager'ların pek değişmiyor oluşundan şikayet eden arkadaşlar, bu oyunun getirdiği radikal değişikliklerle birlikte on binlerce kişinin cm'yi bıraktığını da bilmeli. si de bu acı tecrübeyi unutmamıştır. zaten bu oyundan sonra çıkan championship manager 03/04 ile de gönül alma stili eskiye dönüş yaşanmıştır bir nebze de olsa.
her ne kadar adi championship manager 4 olsa da, keske championship manager 02/03 olarak bilinseydi dedirtir. bunun sebebi, menejerlik oyunlarini az bilen kitlelerce bu oyunun championship manager 03/04 oyunu ile karistirilmasi, sabbath1970 kisisini kahretmektedir.

oyuna gelirsek, championship manager 03/04 ne kadar olmus ise, bu da bir o kadar olmamistir. ciktigi zaman hardcore cm bagimlilari tarafindan 2d olayi yuzunden yerden yere vurulmus, mac motorundaki buglar yuzunden hakli bir sekilde savunulmamistir. ancak buglar sirf mac motoruyla sinirli kalmamis, transfer bug’i gibi buglar sayesinde oyundan zevk alinamamistir.

dunyanin en iyi manchester united kadrosu da bu oyunda bulunur. benim gibi liverpool’u destekleyen kisiler dahi manchester united ile oynamaktan kendisini alamamkistir bu oyunu.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler