cex.io

bünyesinde 5 çeşit kripto para alışverişi sağlayan borsadır.
açıkçası kullandıktan sonra bittrex'e geçen tayfadanım bende. cex.io kullanılmasını doğruda bulmuyorum. birincisi masrafları yüksek, ikincisi kripto para sayısı oldukça az. eğer piiyasayı sürekli takip eden ve tradeden anlayan biriyseniz ve günlük al satçıysanız işlem yapmanız çok zor.
yurtdışından kredi kartı ya da banka hesabınızdan kolayca bitcoin alabileceğiniz bir platform. güzel yanı coin transfer etmekle, marketten satın almakla falan uğraşmıyorsunuz. parayı ödüyorsunuz, o da size btc'nizi veriyor. kötü yanı ise sabit ve yüksek oranlı komisyon alıyor. kredi kartından ödeme yaparsanız %3.5, banka hesabından gönderirseniz %7 komisyon istiyor. bu rakamların sabit ve yüksek olmasının sebebi sizi marketle uğraştırmayıp direkt olarak btc'nizi hesabınıza yatırmasıdır. sürekli olarak elinde yüksek miktarda btc tutmak zorunda olduğundan dolayı yüksek komisyon istemektedirler.
iyi yönleri:
- hesap onayı son derece kolay ve hızlı. sadece birkaç fotoğraf gerekiyor. onay 10 dk bile sürmez.
- tr borsalarına göre fiyatlar daha ucuz. yani aynı paraya daha çok btc alabilirsiniz.
- al-sat komisyonları makul.
- kullanışlı trade ekranı.

iyi olmayan yönleri:
- btc transfer ücreti diğerlerine göre x2 fazla.
- minimum al-sat değerleri yüksek.
- para yatırma çekmede çok fazla komisyon alıyor.
sanırım demin zcash'imi indiregandi yapan coin marketi. verdikleri tx id fake çıktı, zcash'imi cüzdanıma yollamadılar. mail attım, sorunum çözülmezse farklı mecralardan 2 dilden yardırıp ellerindeki müşteriden de edeceğim.
yaklaşık olarak beni 10 gündür onay için bekleten site. hayır demiyor ki kardeşim şu belgeyi değiştir, yüz fotoğrafını beğenmedik filan. sadece koca bir hiçlik. kendilerine bu konuda iki kez mesaj attım ama gelen cevaplar otomatik mail gibi. çok fazla talep var, yetişemiyoruz biraz sabır diyorlar. ulan putperest iota iki günde 2 dolardan 5 dolara çıktı verecek misin farkını? deseniz cevap vermez banane der. benim gördüğüm onay süreci çok ama çok yavaş ilerlemekte. ayrıca kart bilgilerinizi onaylamaya çalıştığınızda da ccv girmenize rağmen bir türlü kabul etmiyor. en son forumları gezdiğimde mobil tarayıcılarda böyle bir sorun olduğunu gördüm. eğer böyle bir sorun yaşarsanız chrome ile bilgisayar başında halledin sorununuzu.

ayrıca bitcoin alacaklara bir tavsiye olarak söyleyeyim eğer bitcoin fiyatları ani düşüşlerdeyse yabancı sitelerden alın bitcoini çünkü anında reaksiyon verirken türk siteler bu reaksiyonu gösteremiyor pahalı almış oluyorsunuz. eğer ani yüklelişlere geçerse gidin türk sitelerinden edinin yine reaksiyon gösteremiyor ve kara geçiyorsunuz. bazen btc arasındaki fiyat varkı türk vs yabancı exchange sitelerinde 2bin tlyi bulabiliyor. bunu aklınızda bulundurun.
son durumu paylaşıyorum, dolandırıcıdır, hırsızdır, 40 dolarımı çalmıştır, kullanmayın. dolandırıcı siteler çöplüğüne gömün... bu da bana ders olsun.

(bkz:#8365)

https://eksisozluk.com/cex-io--4120101?p=8
önermediğim borsadır.
hem kripto sayısı az hemde yüksek ücretler kesiyorlar. gidin uğraşın abi. paribuya atın paranızı ordanda bi borsaya aktarın. cex.io'dan alışveriş yapmak gerçekten bi nevi enayilik gibi birşey. 30 dakika uğraşmamak yada atm'ye gitmemek adına o kadar paranızı vermeye değmez.
  • /
  • 2

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler