cex.io

bünyesinde 5 çeşit kripto para alışverişi sağlayan borsadır.
açıkçası kullandıktan sonra bittrex'e geçen tayfadanım bende. cex.io kullanılmasını doğruda bulmuyorum. birincisi masrafları yüksek, ikincisi kripto para sayısı oldukça az. eğer piiyasayı sürekli takip eden ve tradeden anlayan biriyseniz ve günlük al satçıysanız işlem yapmanız çok zor.
yurtdışından kredi kartı ya da banka hesabınızdan kolayca bitcoin alabileceğiniz bir platform. güzel yanı coin transfer etmekle, marketten satın almakla falan uğraşmıyorsunuz. parayı ödüyorsunuz, o da size btc'nizi veriyor. kötü yanı ise sabit ve yüksek oranlı komisyon alıyor. kredi kartından ödeme yaparsanız %3.5, banka hesabından gönderirseniz %7 komisyon istiyor. bu rakamların sabit ve yüksek olmasının sebebi sizi marketle uğraştırmayıp direkt olarak btc'nizi hesabınıza yatırmasıdır. sürekli olarak elinde yüksek miktarda btc tutmak zorunda olduğundan dolayı yüksek komisyon istemektedirler.
iyi yönleri:
- hesap onayı son derece kolay ve hızlı. sadece birkaç fotoğraf gerekiyor. onay 10 dk bile sürmez.
- tr borsalarına göre fiyatlar daha ucuz. yani aynı paraya daha çok btc alabilirsiniz.
- al-sat komisyonları makul.
- kullanışlı trade ekranı.

iyi olmayan yönleri:
- btc transfer ücreti diğerlerine göre x2 fazla.
- minimum al-sat değerleri yüksek.
- para yatırma çekmede çok fazla komisyon alıyor.
sanırım demin zcash'imi indiregandi yapan coin marketi. verdikleri tx id fake çıktı, zcash'imi cüzdanıma yollamadılar. mail attım, sorunum çözülmezse farklı mecralardan 2 dilden yardırıp ellerindeki müşteriden de edeceğim.
yaklaşık olarak beni 10 gündür onay için bekleten site. hayır demiyor ki kardeşim şu belgeyi değiştir, yüz fotoğrafını beğenmedik filan. sadece koca bir hiçlik. kendilerine bu konuda iki kez mesaj attım ama gelen cevaplar otomatik mail gibi. çok fazla talep var, yetişemiyoruz biraz sabır diyorlar. ulan putperest iota iki günde 2 dolardan 5 dolara çıktı verecek misin farkını? deseniz cevap vermez banane der. benim gördüğüm onay süreci çok ama çok yavaş ilerlemekte. ayrıca kart bilgilerinizi onaylamaya çalıştığınızda da ccv girmenize rağmen bir türlü kabul etmiyor. en son forumları gezdiğimde mobil tarayıcılarda böyle bir sorun olduğunu gördüm. eğer böyle bir sorun yaşarsanız chrome ile bilgisayar başında halledin sorununuzu.

ayrıca bitcoin alacaklara bir tavsiye olarak söyleyeyim eğer bitcoin fiyatları ani düşüşlerdeyse yabancı sitelerden alın bitcoini çünkü anında reaksiyon verirken türk siteler bu reaksiyonu gösteremiyor pahalı almış oluyorsunuz. eğer ani yüklelişlere geçerse gidin türk sitelerinden edinin yine reaksiyon gösteremiyor ve kara geçiyorsunuz. bazen btc arasındaki fiyat varkı türk vs yabancı exchange sitelerinde 2bin tlyi bulabiliyor. bunu aklınızda bulundurun.
son durumu paylaşıyorum, dolandırıcıdır, hırsızdır, 40 dolarımı çalmıştır, kullanmayın. dolandırıcı siteler çöplüğüne gömün... bu da bana ders olsun.

(bkz:#8365)

https://eksisozluk.com/cex-io--4120101?p=8
önermediğim borsadır.
hem kripto sayısı az hemde yüksek ücretler kesiyorlar. gidin uğraşın abi. paribuya atın paranızı ordanda bi borsaya aktarın. cex.io'dan alışveriş yapmak gerçekten bi nevi enayilik gibi birşey. 30 dakika uğraşmamak yada atm'ye gitmemek adına o kadar paranızı vermeye değmez.
banka ve kredi kartı ile coin alım satım yaptıran borsadır. millet kısa kısa anlatmış ama püf noktalardan bahsetmemiş ve eminim ki birçoğu bilmiyor. şimdi onlardan bahsedelim

öncelikle kredi kartı ile döviz gönderebilme şansımız olduğu için diğer yurtdışı borsalarından önde. visa ile çat diye alım yapabiliyoruz. swift ile de oluyor diyorlar ama türk bankalarına güven olmaz, sen hayırdır kara para mı bu, şüpheli işlem vs ayağına hesabı kapatabilirler.

büyük bir borsa, alım satım hacmi yüksek, normal fiyattan rahatlıkla işlem yapılabilir.

fiyatları görece yüksek, farklı yerden alıp burda satış için uygun.

benim hesabımı 1 dakika içinde onayladılar. enpara kart üstünde ismim dahi yazmıyor. ancak adres için eve gelen üstünde t.c. mührü olan postayı kullandım. bu etken olabilir. ya da incelemediler bilemeyeceğim.

enpara visa kart ile çok hızlı çalışıyor. gönderim çekim yaklaşık 10 dk sürüyor.çekim için visa kartlara 3.8 usd kesiyor. miktar önemli değil. gerçekten güzel rakam.

2 kademeli doğrulama sisteminde cep telefonunuza sms gönderiyor. bu güzel bir avantaj.

gel gelelim işlerin karıştığı, insanların sorgulamadığı, başlarına gelince hönk diye kaldığı yere.

bitcoinimiz var kar ettik kârı alıp çıkış yapacağız. hemen enparaya çekelim dedik ama o da ne? bankalararası kart merkezinin kuralına takıldık. debit karta en fazla ayda 5000 tl yatırılabilir ki bu da yaklaşık 1250 usd eder. dikkat edin hesaba değil, visa karta. bitmedi tek seferde 2000 tl yi geçemez yatırılan miktar. yani cex.io'dan çekerken tek seferde 500 usd'yi aşmamalı (kur 4 tl olarak farzı misal edilmiştir.). bir çakal siz değilsiniz başka bankaların visa kartına çekerim ne olacak sorusunun cevabı ise hayır, 5000 tl aylık limit kart başı değil kişi başınadır.

ama bu problemi aşamaz mıyız? evet aşarız. türk insanı kapatmış kendini odasına, oturmuş, araştırmış, düşünmüş ve sorunu çözmüş. cepteteb bonus sanal kartına çekilen para telefon bankacılığı ile hesaba limitr takılmadan aktarılabiliyor. burda birkaç tane dikkat edilmesi gereken husus var. en önemlisi karta yatan fazla miktarı çekmek. yani nakit avans istemediğinizi iyice vurgulamanız gerek. diğer husus ise birçok banka kredi kartına yatanı iade etmiyor. alışveriş yap ödeme diyor. enpara kredi kartı cepteteb bonus gibi ödüyor mu bilmiyorum.

bir başka nokta visa kart ile cex.io'ya para yatırırken hem kur farkı yiyorsunuz yetmedi visanın %3.5 +0.25 usd komisyonunu yiyorsunuz.

en beğenmediğim husussa gelelim. cex.io parası olmayanların mekanı değil. en düşük işlem limiti 0.01 btc yani yaklaşık 170 usd. alırken btc gönderirken en az bu miktar olmalı diyor.

komisyon işi zaten her borsada var. gerçi bunların maker 0 idi. onu da arttırdılar.

peki ben bunları size neden anlattım? olur da devlet btc'lere el koymaya niyetlenirse yurtdışına kaçırabileceğiniz, daha da önemlisi kaçırdıktan sonra geri hesabınıza çekebileceğiniz bir yer olsun. bu verdiğim bilgileri öyle bitcoin sitelerinde bulamazsınız, öyle de değerlidir.
kredi kartıyla (bkz:bitcoin) alınabilen site.

oldukça hızlı işlem yapılabiliyor. yalnız şöyle bir sorun var ki, ciddi bir komisyon ücreti alınıyor. bizzat denedim. o kadar komisyona değmeyeceği düşünülebilir.
kısacası yatıracağınız ücretin incelemesini iyi yapıp ona göre alım yapmanız gerekli.
cex.io kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir coin borsasıdır. çünkü bir kere hacmi çok düşük. diğer borsalarla karşılaştırıldığında hacmi oldukça az bir borsa. bünyesinde bir sürü çöp coin barındırıyor. coin alırsınız ama satamazsınız. onun için çok dikkatli olmalısınız.

bana kalırsa büyük borsalardan şaşmayın derim. yoksa aldığınız coinin elinizde patlaması sürpriz olmaz. ben poly ve bee aldım 1 den bile alan yok. günlük hacme bakıyorum 0. ancak balinaların keyfine kalmışsınız onlar bir coin üzerine oynarda o da sizin elinizdeki coine denk gelirse belki kazanırsınız..

sonuç olarak bulaşmayınnnnn.....
  • /
  • 3

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler