cex.io

kripto para alım satımı için kullandığım borsadır. hacminin genişliği sebebiyle genelde bitcoin fiyatının en yüksek seyrettiği borsalardan. alım satım emirlerinin girildiği ekranı anlaması ve kullanması kolay.

mobil uygulaması da işlevsellik olarak masaüstü versiyonunun sunduğu neredeyse her şeyi sunuyor ancak bakiye göstergesi bir açışta çalışıyor bir açışta çalışmıyor o sebeple mobil uygulamaya güvenip her an alım satım emri veremeyebiliyorsunuz. uygulamanın güncellenmesinin gerekliliği dışında çok iyi.
londra merkezli kripto para market'i. en büyük avantajı türkiye'den kredi kartı ile alım yapabilmeniz. çok başarılı bir arayüzü bulunmakta.
desteklediği kripto paralar:
bitcoin
ethereum
bitcoin cash
dash
zcash.

komisyon oranları da:
para yüklerken:
kredi kartı işlemlerinde %3,5 + 0,25 usd
banka havalelerinde komisyon yok
para çekerken:
kredi kartına ödemede (bu özlelliğin türkiye'de kullanılamayacağına dair bilgi aldım bankadan) vısa: 3,80 usd, mastercard: %1,2 + 3,80 usd, banka transferinde 50 usd aldıkları yazılıyor.
biraz önce üye olduğum bitcoin al-sat işlemi için kullanılan en popüler borsalardan birisi. türkiye'deki borsalardan yaklaşık 1000 lira daha fazla fiyat vermektedir. fiyatları fok* sistemine göre belirlemektedir.

giriş yaparken sms veya google authenticator uygulaması ile onay istiyor. tabii bu güvenlik uygulamasını kaldırabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. ancak tavsiye edilmiyor.
ayrıca en önemli kısımlarından biride maker emirlerden komisyon almadığı için apı kullananlar için tercih edilesidir. kullanımı ve arayüzü fazla karmaşık değildir ve kredi kartıyla bitcoin alımı yapılabilmektedir. fakat bunun yerine türk borsalarından sadece kimliğinizin resmini atıp onaylatarak çok daha az bir komisyonla bitcoin alabilirsiniz.
kripto para borsası. visa, master ve debit kartlarla para yatırılabildiği için pratiktir. işlem hacmi çok çok büyük olmadığından fiyatları biraz şişiktir. kartla yatırılan paranızı %3,5'ini komisyon olarak alır. pratikliğine rağmen böyle yaparak üzer. gerçi market alış satış emirlerinde komisyon almayarak bu açığını kapamaya çalışıyor ama bilemedim.
anlamsız miktarda arbitaja sahip, kazık fiyatlara bitcoin ve altcoin satan bir firmadır. kolay kolay tavsiye etmiyorum. ayrıca withdraw ücreti çok fenadır.
öceelikle şunu bilmek lazımdır; arz, talep ve volume oranlarına göre tüm borsalar da fiyatlar birbirinden farklıdır. örn: birbirine denk volume sahip iki borsa bittrex ve poloniex gibi borsaların fiyatları genelde birbirine denktir.

cex genel olarak piyasadan yüksektir aynı zamanda bu avantajdır, borsalar arası arbitaj yapılabilir. eğer mümkünse, paribu, btcturk vs. bulaştırmadan elden almak daha uygun olabilir "yüz yüze birinden satın almak"

şahsen, bitcoin alım / satım işlemlerim için son 3 aydır sadece cex kullanıyorum ve son derece memnunun. en büyük sebebi, limit kısmından buy / sell işlemlerini gerçekleştirdiğiniz zaman işlem ücreti olan" fee" vermiyorsunuz. örn; bittrex'te bitcoin / usdt paritesinde alım / satım işlemlerimde elimdeki miktardan dolayı 100 usd gibi fee veriyordum. artık, alırken de satarken de işlem ücreti cex kullandığım için vermiyorum. bana göre bitcoin trade yapacaksanız, usd ile işelm yaptığınız için en karlı ve en güvenilir borsalardan biridir cex.

bol şasnlar.
birileri bir şekilde benim referansımla üye olmuş ve her ay 30-40 dolar referans gelirim var bu siteden. alım-satım yapma fırsatım olmadı açıkçası. yanıltıcı olmak istemem.

referansınızla üye olanların yaptığı her işlemden %30 kadar bonus alıyorsunuz.
kullanımı kolay oyun oynarmış gibi al sat yapabildiğin diğer borsalara göre daha yüksek ve kredi kartı alımı gibi özelliklerinden dolayı bizlerce tutulan borsa. doğrulama işlemlerinin de eziyet olacak seviyede fazla olduğunu da belirtmek isterim.
withdraw ücreti oldukça fazla olan alım-satım borsası. alış fiyatları da bayağı fazladır. btc turk teki fiyat oranı gibi 1000 lira civarında komisyon alan komisyoncudur.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler