cardano

bir donem ethereum’un ceo’lugunu yapan charles hoskinson’un ceo’lugunu yaptigi, arkasinda japonlarin oldugu, yeni nesil ethereum olarka da adlandirilan kripto para birimi.
kendisi japonların ethereum'u olarak bilinmektedir. arkasında japonların önemli akademik insanları vardır. son zamanlarda ciddi güven kazanmış ve kısa sürede markette 11. sıraya kadar yükselmiştir. ethereum'un birebir rakibi, bir nevi "antisi" olmak için yola çıkmış bir projedir. yabancı forumlarda ether seviyesine gelmesi için öngörülen süre 1-2 yıl.
son 3 günde kendisi 6x katlayarak hızlı yükselişe geçen kripto paradır. açıkçası yatırım yapmak konusunda lümens ile arasında kalmıştım. lümens'i daha mantıklı bulmakla beraber an itibariyle suçluluk hissediyorum. 0,02 dolar olan değer 3 günde 0,12 oldu.
ben yandım siz yanmayın allah aşkına.
çok pişmanlıklara sebep olacağını düşündüğüm para birimidir, ben geçen hafta almadığıma pişman oldum oradan biliyorum. ekibi sağlam, geleceği sağlam olacaktır diye tahmin ediyorum. yatırım tavsiyesi değildir.
tanesini 1360 satoshiden aldım bugün akşam saatlerinde şu an 1760 satoshi. kişisel fikrim 2018 yılına sağlam damga vuracağı yönünde. uzun zamandır hiçbir coinde böyle ekip görüp, okumadım. eğer sürekli al sat yapıyorsanız size göre olmamakla beraber benim gibi alayım atayım kenara 3-5 ay unutayım adamları için iyidir.

kısaltması ada olup binance' den temin edilebilir.
sadece 1 hafta içinde değeri 722 satoshi'den 2720 satoshi'lere gelmiş bir altcoin. sıkıntı şu ki, bu coin madenciliği olmayan bir coin. piyasada 31 milyar adet var. altcoin piyasasını biraz özetleyerek, şunlara dikkat edilmesini şahsi tecrübelerime dayanarak tavsiye ederim:

1. madenciliği olan coinler her zaman değerlidir. madencilik, bir coin'e zaman, materyal ve elektrik harcanmasını gerektirir. bu nedenle bu coinler maliyetleri gereği "değerli"dir.

2. toplam dağıtım adedi "milyar"ı bulan bir coinin "milyon" adedindeki bir coini değer olarak yakalaması çok ama çok zordur. "milyar" adedindeki bir coinin 1 dolar olması bile o coinin marketini milyar dolar seviyesine çeker ki toplam hacmi 500 milyara ulaşmış bir piyasada bu coini söz sahibi ilk 20 coinden biri yapar bu durum.

3. yeni bir teknoloji sunan ya da sistem entegrasyonu sağlayan coin "beta" sürümünde bile olsa değerlenir. örnek: iota

peki, cardano bize bunlardan hangisini veriyor. şahsi görüşüm: hiçbirini. ben bunu pump-dump dönemlerinde alır satarım. onun dışında uzun vadeli yatırımı şahsi olarak düşünmem. dediklerimi editlemem gerekirse ileride büyük bir keyifle editlerim o da ayrı.
bence; cardano, ilerde kullanılabilecek bir altcoin fakat bir ethereum gibi yükselmeyecek. bu coinden piyasada 25.927.070.538 adet var. bu halihazırda 12 milyar usdlik bir dolaşım sağlıyor.

bu coinin 100 dolar olması demek, şu an ki toplam kripto para sektörünün tamamına ulaşması demek.

bu yüzden büyük hayaller kurmamak gerek.
değeri dün 1,33 dolara kadar çıkan, ancak bugün 1,20 bandında seyretmeye devam eden altcoin. elde belli bir miktar bulundurmakta fayda var, ancak uzun vadede 10 doların üzerine çıkabilmesi pek mümkün gözükmüyor.
kripto para piyasasındaki en başarılı website'ye sahip olan altcoin. whitepaper'ları da maşallah doktora tezi gibi, anlayabilene aşkolsun. içimde nedense 2018'in en başarılılarından biri olacağı hissi var, biraz alıp cüzdana atmak istiyorum. website'lerinde roadmap kısmına göz atmanızı tavsiye ederim.
https://www.cardanohub.org/en/home/

cüzdan için sitesinden daedalus adlı programı indirebilirsiniz. ben coinleri binance'den aldım fakat şu an için withdrawal geçici bir süre için suspend edilmiş durumda.
yatırımcılarını boşa ümitlendirdiğini düşündüğüm coin.

cardanonun sizleri zengin edecek yükselişi yapması imkansız. altyapısına, daha da önemlisi reklam piyasasına baktığınız zaman zerre kadar ilgi çekmeyen bir coindir kendileri.

hacminden filan bahsetmiyorum bile. ben herkesin rahatlıkla anlayabileceği şey olan yayılabilme potanisyelini bahşeden en basit araç olan nreklamdan yola çıkarak bile cardanonun çok da başarılı olamayacağını öngörebiliyorsam detaya girmeye de gerek yoktur muhtemelen.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler