canon eos 6d

canon'un 2012'de çıkarmış olduğu full frame fotoğraf makinesi.

bu ürünü alıp 7 ay kadar kullandıktan sonra zararına elden çıkartmıştım. benim gibi orta boy body'lerde rahat eden kişiler için çok güzel bir kasası var. çok büyük bir ele sahip değilseniz tam olarak elinize oturuyor.

bu ürünün en güzel özelliği kesinlikle gps etiketleme özelliği. güzel ve çok duraklı bir gezide çektiğiniz fotoğrafları etiketleyerek, nerede hangi fotoyu çektiğinize bakabiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

bir de wi-fi özelliği gerçekten kullanışlı. hızlı bir şekilde fotoğrafları atıp düzenlemek gerçekten işinizi kolaylaştırıyor.

gelelim fotoğraf kalitesine. tabii ki lensler fotoğrafın kalitesini ve çekiciliğini etkileyen en önemli faktörlerden. ancak fotoğraf makinesinin kalitesi de bir fotoğraf için gayet önemli. fullframe body'e yeni geçmiş bünyeleri gayet memnun edecek düzeyde fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

bu makine özellikle yetersiz ışık koşullarında çok güzel iso performansı sağlıyor ve flashsız çekime olanak sunuyor.

bu makine olumsuz hava koşullarına dayanaklı olarak üretilmiş olabilir. ancak benim deneyimim bu konuda yetersiz olduğu yönünde. neden diyecek olursak, nemli ve tozlu bir ortam olan yedigöller'de kamp yaparken; bu makineyi kullanmıştım. kamp esnasında herhangi bir sorun çıkarmamasına rağmen aradan bir süre geçtikten sonra makine kendiliğinden hata verdi ve kapandı. tamir ettirdiğimde devre arızası vermiş olduğunu öğrendim. sebebini öğrenmek için sorduğumda "olumsuz hava koşullarında kullanmış olabilirsiniz" cevabını aldım.

nitekim ne kadar sağlam olursa olsun yine de çok hırpalamadan kullanılması gereken bir body olduğunu düşünüyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler