canon 5d mark 4

30.4 megapiksel çözünürlüğe sahip bu cihaz rakipleri olan nikon d850 ve sony a99 mark 2 arkasına aldığı canonun efsanevi lens ailesiyle ve kullanım kolaylığı sebebiyle farklı bir yer elde edebilmiştir.

kağıt üzerinde bakıldığında rakipleri daha üstün olarak görülse de digital lens optimizer ve video çekim kolaylığı ile canon olarak farklı bir yer elde edebilmiştir.

insanın gözünün yapay ışıklardaki ani değişimleri tölere etme becerisi oldukça yüksektir. fakat fotoğraf makineleri bunları algılar ve çekimlere yansıtır. canon bu sorunu çözmek için anti flickr özelliğini bu cihazda kullanmıştır. yani insan gözünün dünyayı gördüğü kaliteye fotoğraf karesine ne kadar yakın olması o kadar istenilen bir durumsa canon bu yolda oldukça ciddi bir adım atmıştır.
agir ve artik eski teknoloji bir makina olmasina ragmen fotograflardaki renklerin canliligi, düsük isiktaki muhtesem performasi ve "gercek" rakiplerine karsi düsük fiyatiyla profesyonellige aday kisinin mutlak sahip olmasi gereken full frame dijital slr makinasidir.
piyasayı domine eden full hd video çeken mark 2 ve mark 3 modelinden sonra 4k video performansı ile ortaya çıktı. ancak bu sefer rakipleri daha yüksek dinamik aralıklar sağlayan sony a7s2 ve panasonic gh5. bu iki makina bit değerleri ve log çekim modları ile 1 adım önde.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler