candy crush saga

king games'in efsanevi şeker patlatma oyunu. ilk olarak 2012'de piyasaya sürülen oyunun şuan için ana quest line'ında 2900 seviye var. farklı tipteki şekerleri yer değiştirerek patlatabiliyor, farklı kombinasyonlarla daha güçlü şekerler elde edebiliyor ve bunlarla sunulan engelleri aşarak o seviyenin görevini tamamlıyorsunuz. görevler tahtadaki engelleri aşmak, belirli sayıda ve renkte şeker patlatmak, belirli bir zamanda belirli bir puan toplamak ya da yukarıdan aşağı engellerden geçirerek özel şekerleri düşürmek olabiliyor.
görmekten bıktığım oyun.bu oyun o kadar çok beğenildi ki her yerde oynanmaya başladı.bir ara kimi görsem bu oyunu oynuyordu.oyunun basitçe mantığı şekerleri patlatıp puan kazanıp seviyeleri geçmek.

şeker patlatma işi için şekerlerin yerlerini değiştirerek aynı renk şekerleri patlatmaya çalışıyorsunuz.(sanırım bejeweled gibi)
çok yormayan internetsiz oynanabilen (ama haklar bitince sıkıntı oluyor beklemesi) görece kolay ama ilerledikçe yok artık dedirten turlarıyla bilinen mobil oyun..sonrasında bilgisayarlarda da görmeye başladık facebook falan flash olarak oynatıyor..ama müziği resmen eziyet olmaya başladı bana..en son arkadaşın telefonunu fırlatmamak için kapat şunun sesini diye yüksek sesle söylendim..o da gayet haklı olarak insan gibi söylesen de sessize alırdım dedi..aramız halen iyi ama aramızda gergin dakikalara sebep oldun candy crush..lanet müzik..
patlatma sesi beni gıcık eden oyun facebooktan uygulamadan vs oynanabiliyor genel olarak şuan yaşlılar oynuyor gibi gözüküyor bana. metroya girdiğinizde elbet elinde bunu oynayan bir dayı ya da teyze vardır. oyunda aynı renk 3 den fazla parçayı yan yana getirince patlatıyorsunuz amaç sonuna kadar gitmek farklı özellikleri de var işte tüm sıra boyunca patlatmak vs gibi.
metroda, metrobüste, otobüste, dolmuşta genellikle orta yaş üzerindeki teyze ve amcalar ama çoğunlukla yaşlı amcalar tarafından oynanan fenomen oyun. türevlerini ve farklı versiyonlarını her yerde bulabileceğiniz gibi bir oynamaya başladığınız zaman elinizden düşüremeyeceğiniz bağımlılığa sahip.
ya bir insan bunu neden oynar? bunu oynayan mafya tanıyorum ben. adam gün içinde haraçlarını topluyor cezalarını kesiyor. akşam eve gidip bunu oynuyor. oyunun renkleri bence iğrenç. fikir olarak güzel bir oyun. ama tasarımı ve görselliği iğrenç bir şekilde beni itiyor.
bir ara nasıl herkeste gungam style şarkısı saçma bi şekilde inanılmaz tutulmuşsa bu oyun da sanki piyasadaki tek oyunmuş oyun kavramını icat etmişçesine herkes tarafından oynanıyordu.ki ben hiç sevmezdim o kada güzel başka oyun varken vakit harcamaya değmez bana göre
çevremde bu kadar oynandığını gördükçe ciddi bağımlılık yaratma özelliği olduğundan şüphelendiğim oyun. ayrıca levellerin de ardı arkası kesilmiyor. ben şahsen buna ayrılacak zamanla daha güzel şeyler yapılabileceğine inanıyorum
insanların nasıl olup da 2000. bölüme falan geldiklerini anlayamadığım oyun. bir de ilginç olan oynayan insanlar genelde 40 yaşının üzerinde işi gücü olan insanlar. gerçekten böyle bir oyuna bu kadar zaman ayırmaları beni şaşırtıyor o yüzden.

eğlenceli desen eğlenceli de değil üstelik.
gerek görseliyle, gerekse müzikleriyle milyonlarca insanı kendine bağlayan enfes oyun. yaratıcısı king games. ve alternatif buna benzer birçok oyunu bulunmakta. yıllar geçmesine rağmen hala daha milyonlarca kisi tarafından oynanmakta. ben bile zaman zaman kaldığım yerden devam ediyorum şu an 2435. seviyedeyim. aynı renk şekerleri bir araya getirip patlatarak ve zaman zaman verilen görevleri yerine getirerek ilerlemeni sağlayan, oldukça zor, sabır isteyen bir oyun. oyun içinde kullanılacak her türlü güçlendiriciyi almayı sağlayacak altın isteyen yeşillendirsin formulü söyleyeyim.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler