camscanner

telefon ile çektiğiniz resimleri pdf olarak kaydetmenize, pdf dosyaları oluşturmanıza ve bunları paylaşmanıza olanak tanıyan bir mobil uygulamadır.
ücretsiz versiyonu limitsiz pdf hazırlama ve paylaşma imkanı yaratırken, sayfanın sağ alt köşesine de scaned by camscanner ifadesini damgalamaktan da geri kalmaz. ancak uygulamanın bedava olduğu ve bir yerden kazanç elde etmesi gerektiği düşünüldüğünde bu da son derece normaldir.

kısaca piyasada bulunabilecek en başarılı mobil pdf hazırlama uygulamasıdır.
bu programın en güzel özelliği adından da anlaşıldığı gibi çektiğiniz resimleri scan edebilmeniz.uygulama kendi içindeki yazılımla çektiğiniz resmi size tam 90 derece dik şekilde hesaplayarak sunuyor böylece çekilen fotoğraf sanki scan edilmiş gibi bir görüntü elde etmenizi sağlıyor.eğer tarattırma gibi acil bir işleminiz varsa yada bu işlemi sürekli kullanıyorsanız ücretsiz versiyon yerine ücretlisini tercih etmekte fayda var.
scannerpro uygulaması gibi camscanner'ı kullanmaya başladıktan sonra bir daha az sayfadaki dökümanınız için kocaman tarayıcılarla uğraşma ve çalıştırma zahmetine girmiyorsunuz. çünkü kısa sürede çok uğraşmadan taramak istediğiniz sayfaları renkli, siyah beyaz ya da fotoğraf olarak tarayabiliyorsunuz isterseniz hem telefonunuza kaydedediyor, hem pdf olarak düzenleyebiliyor hem de kendinize mail atabiliyorsunuz. böylece birkaç sayfa tarayacağınız belgenizi kısa sürede istediğiniz ortama dönüştürüp işinizi halledebiliyorsunuz. scannerpro ile birlikte en başarılı tarama uygulamalarından biri de camscanner. android ve ios sistemde mobil olarak kullanabilirsiniz.
(bkz:scanner pro)
herhangi bir dokümanı neredeyse tarayıcıya yakın bir şekilde tarayan harika uygulama, öğrenciye beleş haberiniz olsun sadece öğrenci posta adresiniz ile giriş yapın yeterli hala öğrenci olmanız gerekmez herhangi bir üniversite posta adresi girin
uzun arayışlarıma rağmen saçma sapan bulduğum programlardan sonra bir arkadaşımda görüp öğrendiğim harika ötesi yazılım.

tarayıcı olmadan ve işleme tâbi tutmadan efsane bir şekilde direkt fotoğrafını çekerek pdf hâline getirip dilediğiniz yere whatsapp/mail gibi birçok yoldan ulaştırabiliyorsunuz. çektiğiniz belgenin tarayıcı gibi direkt karşısından çekmişçesine kenarlarını ayarlayıp a4 boyutuna ayarlayıp, sihirli renk (siyah-beyaz) gibi birçok farklı efekte sahip olması da çok güzel bir avantaj.

eğer öğrenci veya eğitim görevlisi iseniz size ek olarak bulut hafızasında boyut hediye etmesi ve özellikle öğrenci iseniz bunu belirli bir süre demo olarak kullanmak yerine sınırsız olarak hizmetinize sunması çok ince bir ayar olmuş, düşünenlerin fikirlerine sağlık.

tek dikkat etmeniz gereken fotoğrafı çekerken ışık doygunluğunuzun olması. bunu ister kameranın flaşını açarak isterseniz dökümanı ışık alan bir yere koyarak yapabilirsiniz. sonuç normalde olan mükemmel kalitesinin de üzerine çıkıyor. şahsen 2 yıldır kullanıyorum ve staj evrakımı bile fax yada tarama yolu gibi uğraştırıcı işlerden tutun da yazamadığım yerlerde arkadaşların defterinin kalitesine aldırış etmeden mükemmel bir pdf'e dönüştürme gibi bir çok alanda işime yaradı.

bir belgenin birden çok sayfasının olması da onların her birini ayrı ayrı pdflere dönüştürüp sizi yormuyor da . dilerseniz ilk fotoğrafı çektikten sonra klasör gibi kenara koyuyor ve siz içine girip ekle yazısına tıkladığınızda kameranızı açıp kalan kısımları da bu klasör içinde toplayıp hepsini ard arda sayfalar olduğunu görecek şekilde bir pdf oluşturuyor.

windows store, google play ve app store yani tüm telefon ve tabletleriniz için uygulaması da bulunmakta. günümüzde her üniversite fotokopicisi de whatsapp ve mail üzerinden alıp belgenizin çıktısını siz gitmeden hazırlama olayına girmesiyle birlikte o saatleri bulan kuyrukta beklemeyi sonlandırabilecek bir uygulama olmuş. şiddetle kullanmanızı tavsiye ederim..

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler