bridgestone

araç lastiği üreten bir firma. bir yerden lassa ile bridgestone'un türkiye'de ayni fabrikada eşdeğer kalitede uretildigini duymuştum. lassa bu arkadaşa gore daha ucuz. fakat son lastik almaya gittigimde lastikci lasaa önermesine rağmen yine vazgecemeyip bridgestone aldim.

türkiye'nin yol kosullarinda oncelik konfordan ziyade dayanıklılık oluyor, bu durumda da yaptığım arastirmalarda bridgestone ön plana çıkartılmıştı. malum her yer çukur, tümsek, kaldırım
otomobil lastikleri türkiye için pek uygun olmayan lastik markası.

kışın fazla sert kalıyor bildiğim kadarıyla. akdeniz bölgesi için daha uygun bir lastik.

yine de türkiye şartlarında michelin ve continentalin çok gerisinde kalmakta. ancak uygun fiyatıyla tutundurması iyi bir lastik.
brigdestone=lassa çok küçük farklar dışında neredeyse sadece etiketleri farklı brigdestone kullanıma göre değişmekle beraber biraz daha sert ve dayanıklı denilebilir.türkiyede karayolları giderek gelişmekte olmasına rağmen çoğu yollarımız malesef yamalı ve tümsek ve çukurlarımız oldukça fazla bunu en önemli sebebi kışın yolların açılması için dökülen tuzlar ve trafiğin içinde çok fazla bulunan yüksek tonajlı araçlar.

bu zamana kadar arkadaşlarımdan ve kendim tarafından bir şikayete rastlamadım fiyatı biraz tuzlu gelelebilir.o da kaliteden ötürü normal karşılıyorum..

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler