booking.com

amerikan priceline group şemsiyesi altında bulunan, amsterdam merkezli otel rezervasyon sitesi. türkiye'deki faaliyetleri şimdilik durmuş olsa da yurtdışı rezervasyonları için hala kullanılabiliyor. airbnb gibi ev tipi konaklama imkanları da sunmaya başlamış artık. daire rezervasyonu yapmak isteyen için airbnb kadar çeşitli olabilir mi göreceğiz ama ondan farklı olarak son dakika ek ücretler çıkarmadığı için seviliyor kendisi.
şu ana kadar ki bütün rezervasyonlarımda çok şanslı çıktım çok iyi hotellere ve apartlara denk geldim. benden mi kaynakşı booking ten mi bilemedim.
fakat bir kere belgradta tuttuğum yerin adresini kalacağımız yerden farklı yer göstermişlerdi. adamın 10-15 tane 1+1 dairesi varmış ve böylr kiraya veriyormuş. bizim şansımıza meydana yakın biryer denk geldi. fakat odayı tutunca bu ayrıntıları da iletişim bölümünden sormakta yarar var.
türkiye'de domestik rezervasyonlara kapatılmış olsa da halen vpn üzerinden kullanabilirsiniz booking.com'u. deneyimlediğim kadarıyla vpn üzerinden yaptığınızda hiç bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. üye tesisler site üzerinde yaptığınız yorumlara oldukça fazla değer verdikleri için booking.com'dan rezervasyonum vardı diye gidince sizi bir el üstünde tutuyorlar.
bugüne kadar yurtiçi veya yurtdışına yaptığım hicbir rezervasyonda sorun yasamadigim internet sitesi/uygulama.

müthiş bir kullanım kolayligi, hızlı rezervasyon, gerçekçi misafir yorumlari, neredeyse tüm dünyaya hizmet veren musteri hizmetleri. her seyiyle mükemmele yakın. fakat gel gelelim turkiye ici rezervasyona kapatildi. her basari gibu bu da cezasiz kalmadı ülkemizde.
erken rezervasyonlarda güzel fırsatların yakalanabileceği, özellikle yurt dışı seyahetlerinde büyük kolaylık sağlayan internet sitesi. airbnb ile karşılaştırıldığında son dakika iptaller yaşanmamaktadır ve ekstra ev temizlik parasının alınmadığı ev sayısı daha fazladır.
sık sık seyahat eden biri olarak henüz gideceğim şehrin yakınlarındayken açıp kolaylıkla otel bulabildiğim bir site/app idi kendileri ülkemizde engellendiğinden beri hala eksikliğini hissediyorum. bir an önce geri gelmesinden yanayım.
otel rezervasyon sitesidir.
sık sık seyahet ediyorsanız kullanmanız sizin için birçok fayda oluşturabilir. yurtdışında dolandırılma riskini ortadan kaldırmış olursunuz en kötü.

dipnot: yurtdışı rezarvasyonlar mevcuttur.
yurtdışında otel, pansiyon vb. konaklama ayarlamak için oldukça iyi bir site. yalnız yurtdışında düzenli gittiğiniz yerler varsa komisyon oranından kurtulmak için ilgili otelle direkt telefon aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. böylece booking üzerinden alacağınız fiyattan daha uygun bir fiyat alacaksınız. yurtiçinde yasaklanması gerçekten yerli turisti silkelemek için yapılmış bir hamle. zira yurtdışından booking'e girip ülkemizdeki otellere ne kadar fiyat çekildiği ama buradan o fiyatları almaya çalıştığınızda arada ne kadar fark olduğunu göreceksiniz. ayrıca booking üzerinden ayarlama yaptığınız lokasyonlarda ileri dönemlerde kampanyalar olursa güzel bir şekilde sizi bilgilendiriyorlar. kısacası kullanılası bir site.
yurtdışı merkezli otel rezervasyon sitesidir.otelleri inceleyebilir, hakkında bilgiler edinebilir, kullanıcı yorumlarını v.b. okuyabilirsiniz.yurtdışına çıkan arkadaşlar sıklıkla bu siteyi kullanıyordu ancak ülkemizde engellendi.sayesinde özel fırsatlardan v.b. yararlanan çok arkadaşım oldu.

oldukça başarılı olmasına rağmen ülkemizde yasaklı olması en büyük sorunudur.
türkiye'deki otellere rezervasyon maalesef epeydir engellenmiş de olsa, türkiye'den girip yurtdışındaki otellere rezervasyon yapabileceğiniz yararlı web sitesidir. sadece otellerde değil, hostel ve günlük kiralık daire gibi yerlerde de rezervasyon yapmak için kullanabilirsiniz. ayrıca sık sık ciddi oranlarda indirimlerle karşılaşabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler