bmw

açılımı bayerische motoren werke olan almanya'nın bayern bölgesinde kurulmuş ve oradan tüm dünyaya yayılmış araç üretici marka. mercedes ve bmw ile birlikte premium marka olarak tabir edilen, alınabilir lüks markaların ağababalarındandır.

1 serisi, 3 serisi ve 5 serisi ile meşhurdur ülkemizde bu güzide marka. dönem dönem kullanıcıları yüzünden çakal kasa olarak adlandırılan modeli de vardır, günümüzde ise 1 serisi zengin çocuklarının ya da yen nesil apaçilerin resmi aracı olmuştur. nefret ederim.
bu firmanın en güçlü olduğu seriler 1, 3 ve 5 serileridir. 1 serisinde audi de a3 ile çok rekabetçi, üstelik mercedes'in son dönemlerdeki ataklarıyla. 3 serisinin e46 kodlu kasasından beri tasarımının ciddi şekilde kötüleştiğini düşünüyorum. 5 serisi de, özellikle yolcuysanız, premium konforunu vermekten uzaklaşıyor gittikçe.

bunların yanısıra marka imajını da, rakipleriyle olan savaşını da kaybetmekte olan firma. umarım yakında eski günlerine döner.
hayranı olduğum 3 serisinin gelişimi
 resim


alman menşeli otomobil ve eski uçak motoru şirketi.geçmişte çok başarılı uçak motorları üreten bavyeralı alman şirketi ardından otomobil için kolları sıvamış.geniş çift ızgaraları ve olağanüstü performanslı motorlarıyla 3 yıldızlı rakibiyle erkeklerin gönlünde taht kurmuş otomobil şirketidir.
son dönemde m4 canavarıyla bizi bizden almaktadır.
münih'e giderseniz olympiapark'ın içerisinde yer alan olympiaturm kulesine çıktığınızda tam karşınızda bmw fabrikası yer almakta. o kadar devasa bir yapı ki http://keszler-ru.de/wp-content/uploads/2012/03/Muenchen-2.jpg gözlerinizi alamıyorsunuz. fabrikanın ön tarafında da bmw müzesi yer almaktadır. bu müzeye girip yeni çıkan modelleri çok daha yakından görebilir dilerseniz test sürüşüde yapabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler