bmw i8

bmw'nin hibrit spor otomobil modelidir. ilk olarak 2014 yılında satışa sunulmuştur. genel itibarıyla renk ve konsept olarak takdire şayan olsa da an itibarıyla en düşük 0 km türkiye satış fiyatı vergiler dahil 885 bin tl'dir.
bmw nin çıkardığı 2 hibrit modelden spor olanıdır. karşımıza görevimiz tehlike hayalet protokol filminde çıkan i8 oldukça başarılı bir tasarımı sahip olup bayağı da pahalıdır.
bmw'nin hem elektrik motoru olan hem de 3 silindirli turbo beslemeli benzinli motora sahip hibrit aracıdır. aslında spor araba görüntüsüne sahip olsa da bmw firması spor otomobil üretme amacıyla i8'i üretmemiştir. aracın içindeki hoparlörlerden kokpite motor sesi verilmektedir. aracın çoğu parçası karbon fiber malzemeden olduğu için kaza durumlarında çok masraf çıkmaktadır.
bmw'nin diger hibrit arabasiyla kiyaslarsak, tasarimi goze daha hos gelen spor modelidir.

internet sitelerinde 0-100 km hizlanma icin 4.4 saniye demisler ki hibrit bir motor icin cok iyi bir sure bana kalirsa bu.

ayrica internet sitelerinde 100 kilometrede ortalama tuketime 2.1 litre yazmislar. fabrika verilerinin normal verilerden cok daha dusuk oldugunu bildigimiz icin bu veriye ben inanmadim.

ancak gene internet sitelerinde elektrikli menzili maksimum 37 kilometre demisler ki bana kalirsa urunle ilgili bir soru isareti bu.

arabanin en bos modeli 885.300 turk lirasi, en dolu modeli de 949.100 turk lirasi etikete sahiptir. kusuratlarin sinir ediciligi bir yana turkiye piyasasi icin bile cok yahu bu fiyatlar.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler