bluray

4 Entry Daha
veri taşımak için kullanılmayan bir medyanın gerçek manada popülerleşebilmesi imkansız. bluray de bundan nasibini alıyor.

bluray yazmak zaten hala oldukça pahalı bir işlem. hem medya, hem de yazıcı fiyatları dvd yazmaya göre çok uçuk seviyelerde. sadece bluray oynatıcıların fiyatları daha çok kullanıcıya hitap edecek şekilde ve hızda düşüyor, ama yazmak hala pahalı. bir de üstüne artık insanların taşınabilir hard disklerle veri taşıdığı, hatta bulut depolama hizmetleri ve stream hizmetleri sayesinde veri taşımaya bile ihtiyaç duymadığı gerçeği eklenince bluray sadece "tak bi kaset de film izleyelim"ci insanların kullandığı bir teknoloji olarak kalıyor.

bu bluray için ne kadar büyük bir sorun, tartışılır. şu anda piyasanın tek hakimi, ve hiçbir firmanın kısa vadede bluray'in yerine geçmesini planladıkları bir medya üretmesi sözkonusu değil. uzmanlar uzun süre daha bu piyasadaki tek oyuncunun bluray olacağını söylüyor. ama sorun şu ki piyasa küçülüyor. az önce tanımladığım kitle yıllar ilerledikçe daha da ufalacak sadece. belki de vhs'yle başlayan bu yolculuğun son durağı olacak bluray. fiziksel kopyadan film izlemek, anlamlandıramadığımız bir antikalık olacak.
3 Entry Daha

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler