bluecoat

bluecoat piyasanın en bilinen ve en çok kullanılan proxy ürünlerinden biridir. bluecoat, proxysg appliance, secure web gateway appliance ve cloud servisleri anlık olarak bilinen tehditleri, kötü amaçlı kaynakları ve zararlı yazılım dağıtan ağları ağ geçidinde bloklar.
symantec tarafından satın alınan firma ve ürünün ismi. hala proxy işi için donanım alan var mı insan bazen hayret ediyor. artık şu interneti rahat bırakın kardeşim tamam içeriği temizleyin cache tutunaynı siteye trafikte fazla band genişliği harcamayın ama olayı abartmayın.

herşey telefonda mobil ağ paylaşımı açmaya bakar. bir arkadaşım vardı çalıştığı yerin üst katında starbucks vardı ve camdan çekiyordu. adam işyerinin interneti yerine starbucks ağına bağlanıyor içerisinde olduğu işyerine vpn yaparak çalışıyordu. developer adamı alıp sabah 8 akşam 5 memur yapıp kod yaz demişler çok komik gerçekten.
sadece proxy olarak çalışmayan, bunun yanında ssl offload ve caching de yapabilen ve yeni nesil firewall mantığıyla çalışan gelişmiş bir proxy ürünü.
2017'nin başında symantec tarafından satın alınmış ve ürün geliştirmeleri o tarihten itibaren symantec tarafından yapılmaya başlanmıştır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler