bloomberg

finans dünyasında reuters ile birlikte en çok kullanılan ürün ve servisleri sunan şirkettir. özel ekran ve klavyesi olan bloomberg terminal'den haber sitesi ve televizyon kanalına kadar tüm dünyadaki piyasalar hakkında en kapsamlı verilere ulaşabileceğiniz adrestir.
ülkemizde habertürk ile işbirliği yapmaktadır gazete ve televizyon kanalının adı bloomberg ht şeklindedir. özellikle internet sitesi yatırım piyasaları açısından geniş yelpaze sunar genel olarak finans ağırlıklı detaylı bilgiler içerir. borsa hakkındaki haberleri takip edilesidir. ancak borsa dilinden anlamayan adam için sitesi adeta yabancı dilde yazılmıştır
televizyon kanalında anlık olarak bist yorumlarına, güncel verilere ulaşabilirsiniz. bazen verdikleri hedef fiyat tahminlerinde ya da yorumlarında dediklerinin tam tersi çıkıyor. bunu manipülatif mi yapıyorlar yoksa o tahmini bulunan yatırım ajansı ya da yatırımcının piyasayı yanlış okumasından mı kaynaklanıyor irdelemek lazım. ama piyasaları güncel veriyle takip etmek için en iyi kanal olduğu söylenebilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler