blizzard

blizzard entertainment, bilgisayar oyunları üreten bir şirkettir. ilk oyunu 1994'te warcraft ile yapmıştır. piyasadaki diğer şirketlere göre * * daha oyuncu yanlısı olan firma birçok efsanevi oyuna babalık yapmaktadır. bunlardan birkaçı :

warcraft
overwatch
diablo
hearthstone
starcraft * )

firma sitesi: https://www.blizzard.com/en-us/
kırgın olduğum şirket. çok para getiriyor diye bütün yatırımlarını wow ve overwatch üzerine yapıyorlar. bir diablo ve starcraft hayranıysanız hüsrana uğruyorsunuz. insanlar kapılarda, yollarda bekledi diablo 3 için ama şu an çöplük durumda oyun. bin kişi filan oynuyordur herhalde.

diabloyu yapan ekipten(blizzard north) ayrıldıktan sonra zaten şüphelerimiz vardı ama şu an ekip tamamen tırt veya bütçe ayırmıyorlar. ama para getiren oyunlarda sürekli güncelleme devam ediyor. en son blizzcon umutluyduk o da fıs çıktı.
bir kuşağın gecelerini harcadığı diablo ii adlı oyunu yapan; ancak son zamanlarda old school gamerları pazarlama stratejileri ile üzen oyun yapım şirketidir. rise of the necromancer ek paketini ele alalım; normalde necromancer karakter sınıflarında default olarak olması gerekirken, bunu şark kurnazlığı ile ayrı olarak satmak nedir? hayır oyunun lore'una ekstra bir katkı yok, yeni act yok, o yok, bu yok ne var ulan it diyor insan.

buna rağmen illa almak isterseniz ip'nize göre direkt sizi avrupa serverlarına yönlendiriyor, fiyat 15 eur oluyor ama adres çubuğundaki "eu"yu "us" şeklinde değiştirirseniz 15 usd'ye edinebilirsiniz; ancak çok da gerekli mi diyecek olursanız hayır gerekli değil. diablo nostaljisi yapmak istiyorsanız, grinding gear games tarafından yapılan ve ücretsiz dağıtılan path of exile'a sarın, çok daha keyifli. hep de güncel tutuluyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler