black mirror

bu sene 4. sezonu netflix tarafından yayınlanan dizi her sezon bir önceki sezonunu aratmaya başladı diyebiliriz. her sezonu birbirinden bağımsız hatta her bölümü bir öncekinden bağımsız bir dizidir. genellikle önümüzdeki yıllarda yaşamımızı değiştirecek olaylar düşünülerek yazarların hayal güçlerinin ne denli güçlü olduğunu gördüğümüz bölümler görmekteyiz.

dizinin ülkemizde daha fazla dikkat çekmesi için 4. sezonun bir bölümü için yanlış hatırlamıyorsam esra erol ile bir tanıtım filmi çekmişlerdi. bu arada biraz +spoiler içerecek ama 4. sezonun en güzel bölümler 1-4-6. bölümler olarak sıralayabilirim.
ilk sezonu ingiliz yapımı olup 2. sezondan itibaren netflix'in kanatları altına geçince oldukça farklılık gösteren, ancak yarattığı teknoloji kaynaklı gerilimi her daim koruyabilen bir yapım.

her bölümünün birbirinden bağımsız olması, hepsinin kısa film tadında izlenmesini sağlıyor. senaryolar tamamen özgün ve oyuncular dahi tamamen farklı. tüm bölümlerde yakın gelecekteki teknolojik gelişmelerin hayatımıza entegre olduktan sonra bizi nasıl insanlara dönüştüreceğini rahatsız edici bir dille anlatıyor. bunu yaparken dram, gerilim ve macera da eksik olmuyor.

her sezondan özellikle tavsiye edeceğim bölümler 1. sezondan 3. bölüm "the entire history of you"; 2. sezondan 4. bölüm "white christmas"; 3. sezondan 2. bölüm "playtest" ve son sezondan hemen hemen herkesin favorisi olmuş 4. bölüm "hang the dj".

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler