blablacar

aynı yöne giden insanların kullandığı, yolculuğu ucuza getirmeyi vizyon edinmiş bir uygulama. bunu alanyadan istanbula gelmek için kullandım. telefon&kimlik onaylı ve daha önceden yolculuk yapmamış olan kimseyi tercih etmiyorum. sürücü gideceği yönü giriyor. alabileceği yolcu kapasitesini yazıyor. arabada sigara içilip içilmediğini yazıyor ve ona göre o yöne giden kullanıcılarla buluşuyor. ülkemiz için çok tehlikeli olsa dahi benim gibi macerayı seven ve ucuza seyehat etmek isteyen biri için çok hoş bir aplikasyon.
geçen sene antalyadan istanbula dönmek için kullanmak istediğim fakat bir türlü kullanamadığım programdır.
yahu tam anlaşıyoruz şu saatte şurda buluşuruz ordan direkt istanbula yolculuk başlar diye, en son bir bakıyorum adam ankaraya gideceğini söylüyor. başkasıyla konuşuyorum anlaşıyorum pat yerinin dolduğunu söylüyor.
sonuç olarak tehlikeli olabilmesi bir kenara, buna göre plan yapılmaması gereken uygulama. zaman-mekan denk gelirse ve yolculuk ettiğiniz kişi de iyi birisi çıkarsa güzel olabilir.
yurtdışında çok yoğun kullanılmasına rağmen türkiye'de nedense bana çok fazla güven vermeyen uygulama. nedensenin cevabı tabii ki bizim ekstra para isteyen, kadınları taciz eden, kafasına göre haber vermeden yola çıkıp sizi hazır şekilde boşta bırakan insanımız. ama böyle bir fikrin varlığı bile bana dünyanın gelecekte güzel bir yer olacağını düşündürüyor .
güzel fikir fakat fikri sunanlar kadar uygulayanlar da güzel olmalı tabi.aynı yöne gidenlerin belli bir ücretle birlikte gitmesini sağlayan uygulama.araba sahibi şartlarını yerini yönünü her şeyini yazıyor,yolcular da kabul ederse araba sahibiyle birlikte seyehat ediyorlar.dediğim gibi güzel fikir fakat ülkemizde bazı durumlar elbette ki şüphe uyandırıcı

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler