bkmkitap.com

kitap çeşitliliği ile gönlüme taht kurmuş bir kitap alışveriş sitesidir.her ne kadar idefix için en büyük online kitapevi dense de birçok aradığım kitap orda stokta yoktu ama burdaki yayınevi çeşitliliği ve oluşturulan setler benden artı bir puan almıştır. bir de 9.90'a iyi kitapları da var,ismini vermek istemediğim bir site gibi wattpad kitapları değil,ilgimi çekmiş kitaplar da var.
yeni ve modern bir görünüme sahip bu sitenin ana sayfasında kullanıcıların aradıklarını bulması kolay olarak gözüküyor. daha çok görsel açıdan güçlendirilmiş bir sayfaya sahip olmasına rağmen sayfa içerisinde araştırma yapmak çok zor değil. yeni çıkan kitaplar, çok satan kitaplar ve sitenin önerisini ana sayfada görülmektedir.
kitap tanıtımları gayet açık ve düzgün olarak sunuluyor. dili ve çevrildiği orijinal dilinden, sayfası, kağıt özellikleri, boyutu, basım yılı ve yazarından bahsediliyor. kitap tanıtımında kitabın türünden de bahsedilmektedir.
site içerisinde arama yapma özelliği çalışıyor fakat sonuçlandırması güzel değil. filtrelendirme özelliği yok denecek kadar az olan özellikleri de kullanıcının işine yarayacak türden değil. aynı isimdeki kitaplar arasından kullanıcının aradığını bulması çok zor.
enteresan kitaplara ulaşabileceğiniz bir sitedir. kuvvetle muhtemel yayın evlerinden liste alıyorlar yada kendi depolarında artık satılmayan fiyat bakımından ucuz pek fazla talebin olmadığı kitapları topluyorlar. düşününce bu tür kitaplar "ne alırsan 5 lira" standlarında satılıyor ve yayın evinden satın alma maliyeti bir kaç liradan öte değil sonuçta geri dönüşüme gönderilecek yayınlar fakat yüz tane bu tarz kitabı siteniz için alırsanız sadece 2-3 tanesini satsanız maliyeti çıkartırsınız daha önemlisi ise insanların zihninde "kesin aradığım kitap vardır bu sitede" düşüncesini yerleştirirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler