bitcointalk.org

2006 yılında kurulmuş olan forumdur. bitcointalk, bir ilktir bitcoin ve altcoin'ler hakkında en güvenilir bilgileri bulabileceğiniz bir platformdur.

bitcointalk forum hesabınızla "biraz emekle" ücretsiz (bkz: bitcoin) kazanabileceğiniz platformdur. https://www.bitcointalk.org öncelikle foruma üye olmanız gerekiyor bitcointalk'ta 7 farklı hesap türü bulunmaktadır;

newbie'den başlar legendary member'a kadar gider. hesabınızın rank'ına göre bitcointalk'taki bounty ve airdrop'lardan "ücretsiz" bitcoin kazanabilirsiniz.

aylık bounty ve airdroplara katılarak ayda 1000-2000 usd gelir elde etmek mümkündür hatta başka hesaplar açıp daha üst rakamlar kazananlar vardır. bitcointalk hesabınızı forumda para veya bitcoin karşılığı satabilirsiniz ve hesap satışı forumda yasak değildir hatta bir ticaret kapısıdır. bitcointalk hesabınızın kaç bitcoin ettiğini şu vermiş olduğum linkten kontrol edebilirsiniz https://www.bctalkaccountpricer.info/

aşağıda forum ranklarını veriyorum:

brand new
0 post

newbie
10 post

jr. member
30 aktivite

member
60 aktivite

full member
120 aktivite

sr. member
240 aktivite

hero member
480 aktivite

legendary
775 ve 1030 aktivite

açtığınız bitcointalk hesabınızla türkçe konular dahil ingilizce topic'lere kısa olmayan mantıklı cevaplar veya konular açın, günlük 5-6 post atmaya çalışın 2 haftada 1 "çarşamba günleri" forum rank puanlarınız gelecektir +14 aktivite bazen daha fazlasını kazanabiliyorsunuz.

şahsi bitcointalk hesabım eski fakat post ve aktivite kasmış biri değildim 4 aydır buna biraz ağırlık verdim ve şu an hesabımın rank'ı sr. member kısa bir zaman zarfında hero member rütbesi alacak. 4 ayda katıldığım ve çok zaman ayırmadığım airdrop ve bounty'lerden 500+ usd gibi bir rakam kazandım tabii bu ico'lardan gelen geliri şahsen hemen satıp bitcoin'e çeviriyorum. eğer bu ico'ların projeleri güvenilirse elinizde tutarsanız ve bittrex, poloniex gibi büyük borsalara girerlerse çok daha fazla gelirler elde etmek mümkündür. bitcoin borsası tercihim https://cex.io/r/0/up104024305/0/ / çünkü trade kısmında "limit" kısmından işlem yaparsanız buy ve sell işlemlerinden "fee" ücreti ödemezsiniz.

altcoinler için güvenilir ve (bkz: iota) satın alabileceğiniz, günlük 2 bitcoin işem limiti olan ve kimlik doğrulama gerektirmeden, alım satım yapabileceğiniz başka bir borsa ise binance borsa linki https://www.binance.com/?ref=11327637

vesselam, bitcoin faucet link'leriyle kuruştan az satoshi'ler için linklere, chaptalara tıklamayın, boşa kürek çekmeyin. parmak kası çalışmak istiyorsanız tercih sizindir. ico'lara katılıp, airdrop ve bounty'lerden bitcointalk hesabınızın seviyesine düzenli gelir edebilirsiniz.

kahve ısmarlamak isteyenler için btc adresim: 326getiva9yakyhm2pqbxj7p61jdbmaz6f

bol şanslar.
iki gündür siteye giriş yapılamıyor, artık ddos mudur başka bir şey midir server midir bilemem ancak ico konusunda bilgi almak için ciddi faydaları var bu sitenin, hem duyuruları hem yorumları takip edebiliyor, geliştiricilere sorular sorabiliyorsunuz ancak giriş yapılamıyor. sanırım en eski bitcoin forumu imiş kendisi ayrıca.
siteye wi-fi dan giriş yapmaya çalıştığımda bağlantı sorunu yaşarken, telefondan 3g ile giriş yapabiliyorum. sebebi nedir ne değildir bilmiyorum. zaten 3 gündür laptop ile giriş yapılamıyor. anlaşılan sitenin tr tarafı aşırı talepten patladı :) tam 3 - 5 bir şey kazanabilir miyim diyecektim ki, bu da mı gol değil. sanırım artık herkes şu an bu siteyi biliyor. giriş yapılamamasının başka bir nedeni aklıma gelmiyor.
site ingilizce ama bu https://bitcointalk.org/index.php?board=133.0 linkten türkçe sayfasına ulaşılabilir.
bu aralar ulaşılmakta oldukça zorlanılan site. ev interneti veya mobil data fark etmeksizin durum bu. türkiye'ye özgü bir sorun olduğu söyleniyordu başlarda ancak sebebi bir engelleme girişimi değil.

çevrenizden ve internetten takip edebileceğiniz üzere türkiye'de bitcoin başta olmak üzere kriptoparalara olan ilgi inanılmaz oranlarda arttı son iki ay içinde. söylentilere göre donanımhaber başta olmak üzere ülkedeki pek çok topluluk bitcointalk'u ve airdrop-bounty nimetlerini keşfetmiş durumda ve pastadan bir lokma almaya çalışıyorlar. bu yüzden ülkemizden çok yoğun bir trafik alıyormuş site. bu trend türkiye seviyesindeki diğer ülkelerde de var tabii. hepsi bir araya gelince de sitenin durumu bu oluyor.
ortada bir sebep yokken beni banlayan site.nedenini anlamadım.mailde attım elinizi ayağınızı öpeyim banı kaldırın diye.ama yok hala aynı.
forumlara cevap yazamıyorum.
bir dönem vpn açıktı belki ondan olmuştur.
geçen bir forumunda gezerken eğer 60 bin satoshi ödersem post atabileceğimi söyleyen bir uyarı ile karşılaştım.
donanımhaber ölücüsü gibi site.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler