bitcoin

  • /
  • 15
lightning network sayesinde hantal ve pahalı yapısından kurtulup, ucuz ve hızlı bir hale gelecek kripto para birimidir. önceden 0,001 btc lik bir alışveriş yapacaksanız, hemen hemen bu miktarın yarı oranında fee ödemeniz gerekecekti, denemeleri yapılan lightning network sayesinde bu ücret 30 40 satoshi gibi rakamlara düşecek. denemeler başarıya ulaşırda lightning network bitcoine entegre edilirse, piyasada ki bir çok altcoinin özellikle ripple' ın tarihin tozlu sayfalarına karışacağını düşünüyorum.
bana göre psikolojik sınır şuan 10000 dolar .
altına düşerse büyük düşüş ve panik satışlar gelir ve çöker.ama direnirde 10000 üst sınırında kalmaya devam ederse yine 20000'lere doğru ani bir şekilde yükselmeye devam edecek.
tabi sadece fikir yurutuyorum kendimce.yatirim tavsiyesi fln değildir.
bu kadar uzun süre aynı yerlerde seyretmesinin sebebini insanların korkudan pek bir hareket edememesine bağlıyorum, hem yeni alımlar fazla olmuyor çünkü düşer diye korkuyolar hem de yüksekten alanlar bekliyor ki yine o fiyatlara gelsin de satalım diye. bu yüzden de fazla hareket olmuyor gibi tıkanmış gibi ama tamamen yanılıyor da olabilirim çünkü hiç bir veriye dayanarak söylemiyorum.
şuan ki mevcut durumu altcoin al-satcılarını ziyadesiyle memnun eden coindir. beklenti mart sonu nisan başı gibi bir yükseliş yönünde fakat teknik antir.lizler yada kuvvetli beklentiler bu kripto dünyada pek işe yaramıyor. en önemli gelişme toplam kripto para piyasa hacminin yükselmesi gün gelecek bitcoinde yükselecek.
-facebook'un bitcoin ve altcoinler için gelen reklam yasağı(ki bu yasak sadece facebookla sınırlı kalmayacak facebookun sahip olduğu instagram gibi platformlarada yansıyacaktır.)
-bitfinex ve tether'e gibi dunyanın en büyük kripto şifreleme borsası firmalarına abd'de dava açılması (bu dava çok önemli bitcoin ve altcoinleri çökertebilecek bir dava olarak bakılıyor.iddia edildiğinin tersine tether'in karşılıksız basılarak sadece bitcoin değerini yükseltmek için kullanıldığı görüşü var.) gibi sebeplerle düşüşe geçtiği konuşuluyor.
ama ben yinede sanal paralara olan inancını kaybetmiş değilim. bu iniş çıkışlar gayet normal duruyor böyle bir piyasada(şu tether davası olayından tırsıyorum ama).2018'de yeni rekorlar bizi bekliyor.tabi yatırım tavsiyesi değil.:)
önümüzdeki günlerde kademe kademe 8650 dolardan 5350 dolar seviyelerine kadar gerileyecektir. sonrasında ver elini 14.000-15000 dolar seviyelerini. umudunuzu kaybetmeyin biraz daha hodl.
6000 dolar seviyesine düştükten sonra yüklü alım fırsatı verecek olan coin'lerin babası. henüz almak için erken, satmak içinse çok çok geç.

özellikle şubat ayının ortasından sonra rüzgar tersine dönebilir, erken hareket etmeyip alım/satımları gözlemekte fayda var.
daha önce yıllarda olduğu gibi yine balon formasyonu yapıp düşüşe geçmiştir.tekrardan yükselmesi biraz uzun sürebilir.bitcoin ile yeni tanışanlar bitcoinin bittiğini düşünebilir ama bitcoin bu tarz yükselme ve düşme hareketleri bir kaç yıl ara ile sürekli tekrarlamaktadır.
masterluc'a göre büyük bir üçgen tamamlanmıştır yeni dalgalanmalarla yeni bir üçgen (19.500 ile 5.500 arasında dalgalanarak) çizilmeye başlanacaktır. bitcoinin trendi önümüzdeki günlerde lightning network'ün efektif olarak çalışmasına ve bir kaç resmi yada kurumsal kuruluşta bitcoin vasıtasıyla işlemler yapılabilmesiyle çok yakın ilintilidir. yoksa efendim yine monoton dalgalanmalarla tatsız tuzsuz gider gibi geliyor.
bugün yer alan habere göre https://thehackernews.com/2018/02/supercomputer-mining-bitcoin.html bitcoin mining'in adeta nirvanası olmuş olaydır. haberin içeriği kısaca :"rus bilimadamı nükleer silah tesisini #bitcoin mining için kullandığından ötürü tutuklanmış." kim bilir kaç btc üretmişlerdir. adamların her bilgisayarı süper bilgisayar olduğunu düşünürsek ismini vermedikleri bilim adamı dünyalığını yapmıştır :)
  • /
  • 15

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler