bitcoin

  • /
  • 15
kimine göre lale soğanı olayının modern dünyadaki yansıması, kimine göre blockchain devriminin en büyük vitrin yüzü. şimdilik inananlar kazandıklarıyla ve inanmayanlar şüpheleriyle kaldılar. şu bir gerçek ki eğer bu bir devrim ise her şey yeni başlıyor. an itibariyle tarihi zirvesinde olduğu ve 6350$'dan işlem görmesi de kayıtlardaki yerini alsın.
geleceğin yeni nesil parası, çok güzel teknoloji falan filan tamam da, ufak miktarlarda transferler yapmak istediğinizde çok masraf alınıyor. ya da transfer süreleri saatler sürebiliyor.

muhtemelen bu soruna bir çözüm bulamazlarsa anlık kullanımlar için değil daha çok birikim, yatırım yapmak için kullanılacak gibi görünüyor.

hızlı işlemler, ufak miktarlarla alışverişler, kişiler arası gönderim için diğer yeni nesil düşük masraflı ve hızlı işlem gören coinler yerini alabilir.

bugün tarihi rekor zirvesini de 7bin doların üzerine çıkarak yaptı. yılbaşına kadar bu ilgiyi görmeye devam ederse 10binleri zorlayacak gibi duruyor kısa sürede.
dijital para birimi. değeri kasım 2016'da 739 dolar iken kasım 2017'de an itibarı ile 7200 doları görmüştür. türkiye'de alım satım yapabileceğiniz 4 adet borsası bulunmaktadır. komisyonları en düşük olan ise şu an koineks.com'dur. ancak örneğin paribu'da 0.0005btc olan btc çekim ücreti koineks'te 0.0006btc'dir.

şu sıralar sürekli artışta olan geleceğin para birimi.neden artıyor diye soran arkadaşları biraz bilgilendireyim.ocak ayında (hatırladığım kadarıyla) bitcoin ikiye ayrılacak, hesabınızda ne kadar bitcoin varsa ayrılan iki bitcoin türünde de o kadar miktar olacak.yani şu aralar herkes bedava olarak gelecek bitcoin için elindekini bekletiyor.
geleceğin para birimidir ancak devletimiz halen bu dijital para birimiyle alakalı herhangi bir düzenleme yada herhangi bir açıklama da bulunmamıştır. sadece doğabilecek zararınızdan sorumlu değiliz minvalinde bir açıklama var.

peki yarın hesabımızdan yurt dışına yada kıbrısa çıkan para 100(yada 10.000) dolarken bir sene sonra 1000(yada 100000) dolar olarak hesabımıza dönerse ve herhangi bir fatura da ortada yoksa devletimizin vergi müfettişleri peşimize düşmez mi.

peki bu vergi müfettişlerine nasıl laf anlatılır?

yatırım yaparken yüklü miktar da hesabınıza nakit çekmeniz sorunlara yol açabilir. change işlemlerinde ihtiyatlı davranılması gereken para birimidir. en azından bir süre için.
spekülasyonlardan çok hızlı etkilenen para birimi. dijital olmasının, arkasında bir kurum/devlet olmamasının yarattığı güvensizlik etkisi bitcoincilerin bölünme muhabbeti, günlük 1000 dolara varan volatilite gibi etkenlerle iyice artıyor
bu dijital parayı icat eden satoshi nakamoto nickli kişi ilk bir yil boyunca tum bitcoin leri neredeyse tek basina kazmış. yani su an en azindan 1 milyon bitcoin tutuyor elinde ki bu da 7 milyar dolar ediyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=175996.0
1 bitcoin 1.000.000 satoshiden oluşmaktadır ,21 milyon adetle sınırlı olarak tasarlanan bitcoin sisteminde bugün ki gibi talep artmaya devam ederse yakın bir gelecekte 1 satoshi 1 dolar edecek gibi görünüyor ,diğer kripto para birimleri gibi bitcoin de blockchain teknolojisini kullanmaktadır.amazon ,japonya merkez bankası , adidas ve nike hatta ali express'in dahi ödemelerde bitcoin kabul ettiğine dair söylemler var
hali hazırda ne anlama dahi geldiğini bilmediğim ancak birçok kişinin zengin olmak için yoluna can verdiği elektronik para birimi. birçok ülke tarafından halen bir mali güç olarak gözükmese de, devletler tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.
borsasına yeni girdiğim elektronik para birimi. şu ana kadar alt coinlerde al-sat yaparak 3-5 birşeyler kazandım fakat bitcoin'i bir türlü anlayamadım arkadaş. tam alıyorum fiyatı düşüyor. zarar etmeyeyim diye satıyorum sonra fiyatı artıyor. bana pek yaramadı bu. litecoin var onda şansım daha yaver gitti mesela.
  • /
  • 15

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler