bitcoin cüzdan

türkiye menşeili çalışan bildiğim tek düzgün site,bunu beğenmeyenler için xapoyu tavsiye ederim fakat onun türkçe dil desteği bile yok,bildiğiniz daha düzgün wallet siteleri varsa tavsiyelere açığım
bitcoinlerinizi sakladığınız alanlardır. web, mobil, donanım veya masaüstü için ayrı ayrı tercih edebilirsiniz. örneğin sanal para borsalarında da bitcoin cüzdanı oluşturup bitcoinlerinizi burada saklayabilirsiniz. henüz yeni olduğum için kesin bir tavsiyem yok. fakat ufak miktarlar için sanal borsaların yeterli olduğunu düşünüyorum. örneğin paribu.com bunlardan birisi.

ne yazık ki az önce 0.001 btc transfer alt limitinin olduğunu öğrendim. şimdilik arayış içerisindeyim. sözlük yazarlarını tavsiye ve yorumlarını paylaşması için başlığa davet ediyorum.
güvenilir ve istediğiniz miktarda bitcoin transfer edebileceğiniz bir cüzdanda blockchain.info dur.
https://blockchain.info
coin.space şu anda bunlardan biri. yalnız sisteme erişemiyorum. eğer scam ise gitti benim bitcoinciklerim. duruma göre editleyeceğim.

edit: sistem açıldı hemen paramı btcturk'e aktarma işlemi başlattım. siz yinede uzak durun.
bitcoin cüzdanları birçok çeşittir.
borsa cüzdanları, masaüstü cüzdanları, usb cüzdanları, web cüzdanları, kağıt cüzdanlar olmak üzere dahada dallanır. en güvenlisi son zamanlarda yeni çıkmış olan ve birçok altcoin desteğide olan ledger nano s tir.
electrum bunların en popülerlerinden birisidir. ayrıca 20-30 bin liralık bitcoin işlemleri yapıyorsanız 2 ayrı harddiskte bitcoin core ile saklamanızı tavsiye ederim.
türkçe'ye bitcoin cüzdanı olarak tercüme edilebilecek ve son günlerde artan kripto para birimi hayranlığı sonrasında herkesin harıl harıl güvenilir cüzdan araması gerçeğini de göz önünde bulundurursak kullandığım cüzdan uygulamalarını belirtmek isterim.

1- blockchain.info:

hem mobilde hem de bilgisayarda gayet hızlı ve pratik çalışıyor. bitcoin ve ethereum saklamanıza olanak veriyor. merkezi lüksemburg'da. güvenilir.

2- exodus:

sahip olduğunuz bitcoin, bitcoin cash gibi kripto para birimlerini bilgisayarınızın hard diskinde saklamanıza imkan veren, bu paraları shapeshift vasıtası ile birbirine dönüştürebilme opsiyonu tanıyam görsel açıdan gayet güzel olan, güvenli ve ücretsiz bir kripto para birimi cüzdanı. windows ve mac işletim sistemlerini desteklemekte.

3- jaxx:

hem mobil hem de masaüstü uygulaması olan, tahminimce tek uygulama olup da en fazla kripto para birimi destekleyen uygulama. henüz tam inceleme fırsatı bulamadım.
jaxx oldukça iyi ama sürekli işlem yapacaksanız çileden çıkarabilir. google chrome eklentisi olarak durur wallet id al para gelmiş mi bak şuna yolla derken diyelim ki jaxx eklentisine tıkladınız cüzdan açıldı ama o anda tarayıcıda da birşeye tıklayacaksınız çat jaxx kapanıyor bir browser eklentisi olduğu için.

xapo da beni pek tatmin etmedi yani en azından güven vermedi diyebilirim zaten öyle bol bol kripto param yok ama kullanmak istemedim.

bitgo güzel web üzerinden de erişiliyor ama işlem ücretleri biraz fazla sanırım para transferinde bir iki kez sıkıntı yaşadım.

coinbase net kullanışlı güvenilir gelişen ve güzel bir cüzdan. geçenlerde biraz sorun yaşadı demek ki çok kullanıcısı var down oldu ama support başarılı ve kullanıcı deneyimi göz önüne alınmış sevdiğim bir cüzdan tek kötü yönü sadece bitcoin cüzdan olması.

blockchain zaten kafadan default bitcoin cüzdanı. yani blockchain güvenmezsek daha da birşeye güvenmeyelim. hem mobil uygulaması hem de web arayüzü kullanışlı ve severek kullanıyorum. bu da her para birimini desteklemiyor o yönden jaxx tek noktadan farklı kripto paralara cüzdan hizmeti verdiği için iyi bir alternatif.

mycelium da güvenilir bir cüzdan uygulaması. web arayüzü de var ve hem web hem mobil güzel bir deneyim sunuyor.

greenaddress de kullandım. arayüzü bana çok şık geldi ayrıca apple mağazasında da uygulaması var ve macbook'da filan kullamak için kolay ve güvenilir bir cüzdan.

cüzdan uygulamalarının paranızı güvende tutması gibi kullanışlılığı mobil veya her yerden ulaşılması hatta güvenli para transferi yapması transferi hızlı gerçekleştirmesi daha az mümkünse hiç masraf almaması google authenticatior pin ve farklı ip üzerinden erişim yapıldığında e-mail atması onay almadan eriştirmemesi gibi pek çok parametre önemlidir. bu açıdan coinbase tatmin edici diyebilirim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler