bitcoin core

hepimizin bildiği yani bildiğimiz bitcoin (btc) ,isim değiştirerek bitcoin core olmuştur, böylece diğerler bitcoin türlerinden ayrılması baya kolay olmuştur diğerleri için , bitcoin gold (btg) , bitcoin cash (bth)
blockchain ağına bağlanarak full zinciri indirmenizi sağlayan gerekli ayarları yaptığınızda ise node olarak çalışabilen, en güvenli bitcoin wallet. hali hazırda bunu kullanabilmeniz için diskinizde en az 200 gb alan olmalı ve bolca kotaya sahip olmalısınız.

mevcut blockchain'i tamamen indirip senkron olması, bilgisayarınızın gücü ve internet bağlantınıza göre değişiklik göstermekle birlikte en az 1 hafta sürebiliyor.
bitcoin bitcoindir ve ismini değiştirmesi, önüne veya sonuna başka sözcük eklemesi bence olumsuz algı oluşturacaktır. insanlar kripto paralara genel olarak bitcoin demeye başlamışken ve gerçekten de bir çok konuyla ilgisiz insan böyle biliyorken ismini değiştirirseniz insanlar hemen bitcoin core'un bildiğimiz orijinal bitcoin olduğunu bilemez ve şüpheyle yaklaşırlar, bu da bilinirlik sağlayana kadar zarar demektir. bence.
ısim değişikliği yanlış bir hamle bence de.her segwitten sonra yeni bitcoin türevlerini çıkabileceğini düşünürsek bikaç yıl sonra birçok bitcoinx bitcoiny bitcoinz olacak öncü olan bitcoin core da arada kaynayacak gibi gözükmekte.
çok fazla boş alan kullanıyor olması ciddi bir sorun olsa da , bitcoin core en sağlam wallet diye düşünmekteyim. bitcoin işine yeni yeni girme aşamasındaysanız muhtemelen ufak rakamlarla uğraşıyor olacaksınız. bu durumda bitcoin core önceliğiniz olmasa da olur. işi büyüttükten sonra kullanın derim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler