bip

ilk çıktığı zaman diğer mesajlaşma uygulamalarında ne farkı diye merak etmiştim ama kullandığımda pek bir fark göremedim ama yeni çıkan bir özelliği hoşuma gitti görüntülü konferans görüşmesi hoşuma gitti arada sırf bu özelliği kullanmak için giriyorum başka bir işime yaramıyor.
çoklu görüntülü arama için güzel bir program.
turkcell'in geliştirdiği whatsapp benzeri mesajlaşma uygulaması.bir ara kullanıyordum (hediye interneti v.b. vardı.) tasarım açısından v.b. gayet hoştu.mesajlaşmalarda, konuşmalarda bir türk yapımı uygulamayı kullanmaktan gayet memnundum.gördüğüm kadarıyla yeni birkaç özellik eklenmiş (görüntülü konuşma v.b.) ancak kullanıcı sayısı oldukça az (en azından kullandığım süre boyunca öyleydi.) en kısa zamanda test etmeyi düşünüyorum, bakalım ne kadar gelişmiş.
anlık konum takibi özelliğini whatsapptan çok çok önce kullanıma sunmuştur ve bu özellik bipte daha detaylı ve sağlıklı çalışmaktadır. keza bu özellik yuva yıkar ocak söndürür. eşinizi, sevgilinizi, arkadaşınızı bu özellik sayesinde haritadan 4 saate kadar canlı olarak takip edebilirsiniz, aynı zamanda hareket hızını görebilirsiniz. tabi bu özelliği aktif edebilmek için karşı tarafın sizin takip etme isteğinizi onaylaması gerekiyor. öyle kafanıza estiğinde, çaktırmadan filan takip edemiyorsunuz. mesela sevgilinize nerede olduğunu sorduktan sonra bu özellikle sevgilinizin yalan söyleme ihtimalini ortadan kaldırıyorsunuz, sorduktan sonra takip etme isteği gönderdikten sonra kabul ederse ne ala, ama kabul etmezse direk yalan söylüyor olarak düşünebilirsiniz hayırlı olsun. ayrıca mesajlaşırken yiğit özgür'ün karakterlerinden ve karikatürlerinden oluşan çıkartmalar da gönderme imkanınız vardır, ilgisi olanlar sevebilir.
üzerinde kullanmak için türkcellden sürekli hediye internet kazandığım ancak ilk denemelerden sonra bir kere bile açıp girmediğim mesajlaşma uygulaması. whatsappın karşısına çıkıyorsa ya alternatifleri iyi olmalı ya da çok daha verimli kullanılabiliyor olmalı. ben ikisini de görememiştim.
ben de çoğu kişi gibi bedava interneti yüzünden yüklemiştim.eğer bundan faydalanamıyorsanız turkcell2in yeni hizmeti 'yaani'yi yükleyin oradan da bedava internet gelmektedir.
şimdi türkcell getirdiği birçok yenilikle türkiyede öncü telekominikasyon firması. sanırım bunda hemfikiriz. ama yaptığı ve yayına sürdüğü uygulamalar sürekli telefonu alttan alttan şişirmekte. mesela whatsapp' a tıkladığınızda açılma ve tepki süresi neredeyse yok. fakat rakip olarak tanıttıkları (ki bence skype ile daha çok bağdaşır) uygulama tam bir zaman sömürgeci. biri bir mesaj atsa bakana kadar üç dakika geçer trip yersiniz. arama kalitesi de whatsappın onda biri değil. özellikle wifi değil kendi internetinizle arama yaparsanız karşıdan çevirmeli modem bağlantısı sesleri duyabilirsiniz.

skype ile rekabetine bakacak olursak, skype çok uzun yıllardır kullandığım bant aralığını çok iyi ayarlayıp görüntü kalitesi düşse bile seste kolay kolay(bağlantınız çok düşmediyse) bir sıkıntı yaratmayan program.

sen türkiye gibi interneti sorunlu, evlere verdiğin internette upload hızını 0.8mbit verebilecek kadar leş sağlayıcıların olduğu ortamda çıkıp 4.5g bağlantıda bile performans vermeyen uygulama yaparsan seni gömerler. hatta ara sıra girip bakarım güncelleme geldiğinde ne yapmışlar diye. daha elle tutulur geliştirme göremedim. bedava internet için kurulup mesaj atmaktan başka işe yaramaz benim kanaatimce.
turkcell in mesajlaşma uygulaması içinde spor dan tutun da hava durumunu kadar birçok servis bulundurmaktadır 10 numara muhabbet kanalını takip etmenizi öneririm bu arada. neyse, sunmuş olduğu hediye gb larla ilgi çekmeyi de başarmıştır kısacası.
türkcell firmasının kendi projesi olan bi uygulama bip, çok güzel mesajlaşma hizmeti sunuyor ama whatsapp çok sağlam biçimde piyasadaki boğa rolüne girdi. 1-2 hafta kadar merak ettiğim için kullanmıştım ama kullanan saysıı az olunca zamanla sildim.
program çok güzel işte ama dediğim gibi whatsapp sildi süpürdü bu sektörü.
turkcell in kendine özel olarak çıkarmış olduğu mesajlaşma uygulaması. whats upp, we chat gibi yabancı sermayeli mesajlaşma uygulamaları karşısında her ne kadar tutunamasa da telefonumda her ihtimale karşı yer verdiğim uygulama. sizin yer vermeniz bir şey ifade etmiyor çünkü diğer mesajlaşma uygulamaları gibi karşı tarafta uygulama yüklü değilse bir anlam ifade etmiyor. turkcell bir aralar uygulamayı yükleyen müşterilerine 1 gb bedava internet veriyordu ben bu yüzden yüklemiştim ancak sonralarda uygulamayı sevdim ve kaldırmadım. çıkartmaları, hemen bip özelliği, teş tuşla cevap verilebilmesi gibi güzel özellikleri var. size burda whatsupptan öyle iyidir böyle iyidir diyemem tabiki ancak değişikliği seven arkadaşların şans vermesi gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum.
turkcell'in mesajlaşma uygulamasıdır. mesajlaşma amacı ile kullanmasamda belirli kampanyalarıı kontrol etmek için kullanıyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler