bioshock infinite

bu oyunun senaryosu öyle güzel kurgulanmış ki, oynarken hikayeye hayran olmamak elde değil, bir çok fenomen konuyu birlikte harmanlayıp keyifli bir fps oyunu ortaya çıkarmış irrational games. spoiler vermemek için hiç konuya girmek istemiyorum fakat bilim kurgu ve fantastik oyunları seviyorsanız bu oyunu oynamamak bir hata olur.
senaryo konusunda aşmış olsa da kesinlikle bioshock 1 ve 2nin atmosferi ve konseptini yakalayamamış, bu iki oyunun aksine bir call of duty'ye dönmüş bir oyun. yalnızca silah, mermi, mühimmat topluyor ve karşınıza gelenleri öldürüyorsunuz. ha bir de özel güçleriniz var evet. nerede o bishock atmosferi, o oynanış, bulmacalar ve karakter development?
her biri birer edebiyat harikası hikayeye sahip bioshock serisinin son oyunu. eski oyunlar daha çok yozlaşma, distopia, bağımlılık ve öğrenilmiş çaresizlik, kölelik gibi birbirine yakın konular üzerine kurulu bir hikayeye sahipken bu oyun false ütopia, kutsal kavramı, modern kölelik, şans kavramı, zamanın göreceliliği, çoklu evrenler gibi çok daha uçuk ve birbirine mesafeli konuları ele almıştır. tek tek ne kadar başarılı olsa da, konular birbirinden o kadar uzakta ki, hepsini bir potada eritmek konusunda başarı sağlanamamış diyebilirim. şu an düşünüyorum da sanki 3 - 4 farklı oyun oynamışım gibi hatırlıyorum ama bioshock 1 gibi tek bir oyunda, bir solukta yoğun bir tat almış gibi hissettirmiyor oyun kesinlikle. tabi bu eski oyunlar ile kıyasladığımız zaman bu şekilde. genel olarak yorumlarsak infinite, bu serinin diğer oyunları gibi yine kalitesi çok çok yukarılarda bir yapım.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler