binance.com

nasıl üye olunur, nasıl işlem yapılır kısımlarını arkadaşlar anlatmışlar. benim eksik bıraktığım, kurların düşüşüyle değerlendirmeye alınması gereken birkaç anektot var. paylaşayım sizlerle.

öncelikle binance'da al sat yaptık kazandık. kazancımızı realize etmek için nasıl çekelim? bitcoinle mi? 0.001 btc transfer ücreti istiyor bu da yaklaşık 55 lira şuanki kurla. olmaz.

türk borsalarında kullanılabilen en uygun transfer ücretli coin ripple xrp'dir. tüm coinlerimizi xrp çevirip, vebitcoin borsasındaki hesabımıza aktaracağız. neden vebitcoin tek xrp destekleyen borsa bu çünkü. neyse binance 0.15 xrp yani yaklaşık 2 liralık ücretle transfer ediyor. vebitcoinden bozdurup tl olarak çekersek (7 lira ücreti var ve sitelerine üye olmadan öğrenemiyorsunuz) komisyon ve kur farkını katmadan 9 liraya paramızı bankaya çekebiliyoruz.

şimdi en önemli noktaya gelelim. dünyada waves gibi bir coin ve bunu destekleyen digilira gibi bir türk sitesi var. doğru, hadi hesaplayalım. binancedan 0.002 waves yaklaşık 11 kuruş ödeyerek digilira çekebiliriz. muhteşem değil mi? değil. 10000 liraya kadar banka hesabına çekme ücreti 20 tl. yuh ve oha. sonrası da %0.2 diyerek akıllardaki soru işaretini sonlandırıyoruz.

peki en önemli kısım. en ucuz nasıl para göndeririz? ben kredi kartı ile bitit.io kullanıyorum. pahalı ama az çetrefilli. digiliradan waves alıp 0.003 waves ücretle yaklaşık 16 kuruşa gönderebilirsiniz.

ripple üstünden göndermeyin vebitcoin 3 xrp (binance'da 0.15 xrp) transfer ücreti istiyor. yaklaşık 35 liraya geliyor. yine yuh.

waves harici litecoin kullanılabilir. koinim 0.015 ltc yaklaşık 15 liraya transfer yapılabilir.

özet: en ucuz gönderme waves ile digiliradan, en ucuz çekme ise xrp üstünden vebitcoinden.
sitesi de mobil uygulaması da kullanım açısından oldukça iyi. mobil uygulamada sadece stop limit olmaması üzdü. binance çok sık çöküyor/bakıma alınıyor gibi geldi. ancak hacim çok fazla bu yüzden normal karşılamak lazım.

komisyonlardan doğan kusurat sorununa hala çözüm bulunmuş değil. ancak bnb alırsanız hem yüzde 50 indirim hem de kusurat sorununa çözüm oluyor. önceden elinizde kalan kusuratlar için bir fikrim yok. belki başka borsadan kusuratli bir şekilde coin transferi yapılabilir. daha önce denemedim bu sekilde yapiliyorsa kusuratin duzelme şansı var.
altcoin exchange'leri arasında şu an 4 milyon kullanıcıyı geçmiş olan bir altcoin borsasıdır. hong kong merkezli olan borsa referans sistem, yeni altcoin'ler ve düzenlediği kampanyalar ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

şu an talep o kadar yükselmiştir ki binance yeni üye alımlarını durdurmuştur. tron, xvg gibi altcoinler ile rakibi olan diğer tüm altcoin borsalarının volume'ünü sollamıştır.

binance kullanım hakkında türkçe kaynak için

https://siberekonomi.com/binance-com-nasil-kullanilir-bitcoin-ve-altcoin-borsasi-binance-rehberi/
üye alımının kapandığı çin menşeili coin borsası. zamanında dedik buraya üye olun diye. cryptopia ve bittrex gibi gereksiz atraksiyonlar yapmayan, işini adam gibi yapan site. sırf kendi çıkardığı bnb coin'e yatırım yapsaydınız şimdi 4-5 kat para kazanmış olacaktınız. bu coin ilk çıktığında 3 dolarlar civarında idi dün ise 12 dolar. coin piyasasında çok büyük saçmalıklar yapmazsanız kaybetmek biraz zor.

tabii ki bu aralar. zira bu piyasa tamamen bir spekülasyon balonu ve bir zaman gelecek patlayacak. ether gibi paralar her zaman olacak ama abuk sabuk coinler ölmeye mahkum.
forklardan dolayı gıcıktım üstüne bir de referans kazanmak için kırk takla atarken referansınız üzerinde kazandığınız komisyonu %20'ye düşürdüklerini açıkladılar.
millet artık kucoin'e geçer.
bende 0.01 satoshi olayına kuruluyorum bu sitede umarım şu stellar yakın zamanda 5500 satoshi üstüne çıkarda karımı alıp defolup giderim bu siteden
az önce attıkları twit ile https://twitter.com/binance_2017/status/950363221432479746 24 saatlik işlem hacminin 10 milyar dolar olduğunu ve aktif kullanıcı sayısının 4.3 milyon kullanıcı olduğunu belirtmiştir. ayrıca bugün yapılan yenilik ile birlikte deposit bölümünde trade diye bir tab eklemişlerdir buna tıkladğımızda anında exchange tabına gidilebilmektedir.

ayrıca yine bugün belirtilen haftalık raporda, aylık olarak binance'ta bulunmayan coinleri kullanıcılarına oylatacağını sonrasında da gelen talebe göre bu coinleri bünyesine katacağını belirtmiştir. yalnız oy verirken dikkat edin çünkü oy başına 0.1 bnb oy ücreti çekmetedir. bunu yapma sebebi oylamayı manipule etmemek olduğunu açıklamışlardır.
bugün itibari ile kayıtları tekrardan açılmış olan borsa.
https://kullananvar.com
malum bir süredir kayıt yapılmıyordu ancak artık herkes kaydolabiliyor. başarılı bir hamle yaptıkları aşikar. birçok arkadaşım kaydolunamıyor lafını duyduktan sonra bu borsayla tanışma merakı içerisine girdi. tabi yarın kaydın açıldığı haberini aldıkları anda hepsinin kaydolacağına adım gibi eminim.
referans kasan dilencileri üzmüş olan borsadır artık hiçbir sözlükte bu adamların referans sisteminden ötürü referans kasmak isteyen tiplerin boş entrylerinin kalabalığından bilgi veren entryleri okuyamaz olmuştuk. kendi kripto parası gayet stabil olup düşük iğmelide olsa sürekli yükseliş trendindedir. ayrıca referans kasanların bahsettiği gibi her alt coinin bulunmadığı özellikle bittrex'e göre belirgin şekilde az coinin bulunduğu sitedir yani sinyal grubundaysanız herhangi bir sinyal geldiğinde alım yapamayabilirsiniz.
küsurat olayını hala çözemeyen coin borsası. iyidir, güzeldir, hızlıdır ama bazı sıkıntıları vardır. sırf kendi coininin değerini arttırmak için küsurat saçmalığı çıkardı ve hala insanları mağdur etmekte.
  • /
  • 4

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler