binance.com

hong kong merkezli, işlem hacmi en yüksek 5-6 kriptopara borsasından biri. fee ücretleri diğer borsalara göre oldukça düşük ve promote ettikleri coin sahiplerine ekstra ödüller veriyorlar.
http://www.binance.com/ adresinden ulaşılabilir.
yatırım tavsiyesi değildir.
kullanmakta olduğum ilk ve tek sanal para borsası. tercih sebebim hızlı işlemler ve aradığım coinleri marketinde bulundurması oldu. şuana kadar kritik sorunlarla karşılaşmasam da bir kaç defa giriş yaparken sıkıntı yaşadım. bilgilerimi doldurup login yapmaya çalıştığımda tepki alamadım. 3-4 defa giriş yapmayı denedikten sonra site güvenlik nedeniyle 2 saat uzaklaştırdı. anlık al-sat yapanlar için bu konu sıkıntı oluşturabilir. bunun haricinde mobil sürümünü pek işlevsel bulmadım.
60 tan fazla altcoin alabileceğiniz ve (bkz: iota) gibi bir çok altcoin alabileceğiniz bir borsadır. volume olarak yüksek, güvenilir ve sürekli kampanyalar yapan bir altcoin borsası olan binance'nin işlem komisyon oranları bittrex ve poloniex vb gibi borsalara göre düşüktür.

kimlik bilgilerinizi paylaşmadan günlük 2 btc'lik işlem yapabilirsiniz. binance borsasına kayıt olmak isterseniz şu linki kullanabilirsiniz . https://www.binance.com/

bol şanslar.
son günlerde iota (bkz:iota) almak için adı sıkça duyulan bir yabancı altkoin (bkz:altkoin)borsası. bot musun diye sormaktansa puzzle tarzı bir doğrulama kullanıyor. 2 btc ye kadar kimlik falan istemeden işlem yaptırıyor. en sevdiğim tarafı bu. basit ve gelişmiş 2 farklı ara yüz kullanıyor ve ayrıca mobil sürümü de mevcut.

genel olarak canımı sıkan tarafı küsüratları satamamamız. örn:1.9992 falanca koinin 1 tamını satıp 0.9992 nin elimizde kalması saçma. işlemlerde komisyonu düşürmek için kendi koini bnb yi kullanırsak %50 indirimli işlem yaptırıyor. bunun için ayarlardan "using bnb to pay for fees" seçeneğini etkinleştirmek gerekiyor.

son olarak "total must be at least 0.01." böyle bir hata alıyorsanız bilin ki fakirsiniz. bura da bize elimizde minimum bulunması gereken meblayı göstemekte. yukarıdaki hata ethereum varken alındı. yani elimizde en az 0.01 ethereum olması gerektiğini söylüyor. bu sınır bitcoin için herhalde 0.001 di tam emin değilim.
şuan için kullanıcısını kanser ediyor bu borsa. dün borsada miota çılgınlığı başladı ve herkes allah allah nidalarıyla miota almaya çalıştı derken site çöktü. 10 dk kadar erişemedim siteye, oysaki benim miotayla falan işim yoktu oysaki. stop loss satış koyuyorsunuz bakiye sorunu yaratıyor.
bunun gibi nice örnekler sayabilirim size.
benim hoşuma gitmedi, ilgilendiğim coin birtek burda olduğu için burdayım malesef.
küçük hacimli birçok coin ve token için ciddi manipülasyon döndürüldüğü bilinen bir sitedir. botların bazı coin'lerin fiyatını bilerek aşağıda tuttuğu biliniyor zaten ama, binance'in bunlarla ilişkisi de ortaya çıkarılmıştır.

örneğin bir token'ın, hakkındaki her şey iyi giderken, bitcoin fiyatı da sabit gezerken botlar tarafından kademe kademe ucuzlatıldığını fark eden sinirli kullanıcıları, örgütlenip binance'teki bütün bakiyelerini çekmeye başladılar. bir yandan da binance'in ilgili token'ı tuttuğu cüzdanının bakiyesini paylaşıyor, cüzdanın bakiyesi azaldıkça coşuyor, coştukça daha çok çekiyorlardı. birkaç saat içinde cüzdan boşaltıldı ve binance'in satacak token'ı kalmadı aslında. yine de binance token'ı satmaya devam ediyordu. "bu cüzdan boşalınca soğuk cüzdanlarımızdan token atıp devam ettik" deseler de, iki cüzdan arasında saatler boyunca böyle bir hareket yaşanmadı. elinde olmayan token'ları saatler boyunca alıp satmıştı binance.

bahsettiğim örnekteki token çok düşük hacmi olan ve çoğunlukla binance'te işlem gören bir token. bitcoin'e, ethereum'a, iota'ya falan takılıyorsanız sorun yok, onlara bir şey yapabilecek güç zaten yok kendilerinde. yine de iota diye girip yüzlerce coin'i, bazılarının bir saatte iki kat arttığını falan görüp gaza gelebilir, o ortamlara da dalabilirsiniz. bunu yapacaksanız bile binance'te yapmayın diye bir uyarım olsun niyetiyle anlattım bunları.
herkesin miota için kullandığı btc ve altcoin borsası. ancak ben size daha değerli bilgiler vereceğim. malumunuz aralık ayında planlı forklar var ve elinize bakiyenizde bulunan btc kadar yeni coin geçecek. ne yazık ki türk borsaları bu coinlerin hepsinin üstüne yatıp ceplerine indiriyor. binance ise geniş altcoin desteğine el tüm forklara destek vereceğini açıklamıştır. fork öncesi pılımızı pırtımızı buraya aktarmak mantıklı. mantıksız kısım ise yaklaşık 35 lira/btc'lik transaction fee ücreti. yeni gelen coin 35 tl eder mi? ederde bunu hesaba çekebileceğimiz alt limiti ne olur? bu sorular havada.

gel gelim sitenin daha da güzel bölümlerine. kimlik doğrulama olmadan günlük 2 btc çekebiliyorsunuz. 140000 lirayla oynayan adamsanız zaten benim yazdıklarımı okumanıza gerek yok, benden daha iyi biliyorsunuzdur ki hiçbir şey bilmeden bu miktar yatırımı yapmadığınızı farz ediyorum.

komisyon ücretlerine dikkat etmedim. kısa vadeli al sat olayına sıcak bakmıyorum. çünkü siz al sat yaparken borsa daha çok kazanıyor. benim paramla benden çok neden kazansın?

kendi coini var bnb bunun üstünden daha uygun fiyatla fee ücretini ödeyebiliyorsunuz. biraz elde tutulabilir belki.

btc transferide 2 onay alınca hesaba geçiriyor. bu diğerlerine göre daha hızlı. ama güvenli mi çok emin değilim.

şimdi de sevmediğim, eksik bulduğum özelliklerine gelelim. 2 kademeli güvenlik sistemi sadece google authenticator üzerinden çalışıyor. yani cex.io gibi sms göndermiyor. sadece hong kong ve çin telefonlarını kabul ediyor. google authenticatoru binance üstünden aktifleştirirken ekran görüntüsünü almayı unutmayın. olur da telefondan silerseniz tekrar yüklemek için kırl takla atmayın hele ki kodu not almamışsanız kimlik doğrulamanız da olmadığı için sittin sene bitcoinlerinizi alamazsınız.

ios uygulaması app storeda yok. eksternal yükleniyor. ayarlardan geliştiriciye güven demek lazım.

kredi kartı ve swift ile para gönderemiyorsunuz. ya btc ya altcoin göndermek lazım. türk borsalarında fee ücreti düşük btc alıp göndermek mantıklı gibi, ancak binance'da ne kadara takas edeceğinizi iyi hesaplamak lazım.

en önemli eksisi farklı coinleriniz var ve pılınızı pırtınızı toplayıp çıkmak istiyorsunuz ancak mümkün değil. takas sırasında 3-5 birşeyler hep kalıyor. miktarı sıfırlayamıyorsunuz.
(bkz:ıota) ile son dönemde popüler olmuş, siyah arayüzü ile göz yormayan, kuruşlarla değil, tam sayılar ile işlem yapmanıza olanak vererek fazla kafa karıştırmayan çekik gözlülerin borsası. oldukça kullanışlı, verimli bir borsadır. parayatırma ve çekme işlemleri diğer borsalardan farklı değildir. btc fee olarak düşüktür. ayrıca komisyonlarda bnb coin ile ödeme yapmayı seçerseniz %50 indirim veriyor. son olarak referans sistemi ile üye yaptığınız arkadaşlarınızın işlemlerinden size komisyon geliri sağlar ve bir sürü çekiliş yaparak ödüller dağıtır ama o ödülleri (bkz:balinalar) alır :) teknolojik olarak diğer borsalar nezdinde (bkz:bittrex), (bkz:poloinex), (bkz:yobbit) mobil uygulaması olan ve (bkz:iphone) kullanıcısıysanız parmak izi ile hızlıca giriş yapabilir, al-sat yapabilirsiniz.
üyesi olduğum coin borsası. genel olarak bitcoin alıp satmaktan çok bir çeşit coinler arası paritelerin alınıp satıldığı borsadır. bu borsadan ben iota alacam derseniz eğer iota değil sadece iota/btc, iota/eth gibi pariteleri satın alabilirsiniz. dolayısıyla bir çeşit forex sitemi olan bu borsada sıklıkla kaybedebilirsiniz. zira bu borada özellikle balina tekniği ile çalışan gruplar var ve pumplama yaparak sizi tuzağa düşürebilirler. eğer trade yani al-sat yapmayı ve grafik okumayı biliyorsanız işe girişmeniz aksi takdırde yanaşmamanızı tavsiye ederim. ama her koşulda yine de ytd.
bedava verdikleri hard fork coinleri güzel olan fakat büyük bir sıkıntısı da olan hong kong merkezli firma bu sıkıntı ise altcoinleriniz 0.001 btc değerinden daha az bir tutarda ise satamıyorsunuz ve onlarda kalıyor 5-6 dolarım var kendilerinde satamadığım ve küsuratlı kalan ama bitcoin hardfork larını en iyi şekilde destekleyen ve ödeme yapan borsa dır bi de unutmadan çin dışındakiler için google authenticator'u kullandıran komisyonun alasını alan uyanık borsa
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler