binance coin

kısaltması bnb olan ve coinmarketcap değeri an itibari ile 11 dolara kadar yükselen sanal para. binance borsasında çıkartmış olduğu bir coindir. binance'ın işlemlerde kesmiş olduğu komisyonu yarı yarıya indirdiği için almış olduğum bir coinken tüm borsa düşerken bu denli yükselmesi çok garip geldi.
aslında biraz düşününce neden yükseldiği belli. binance kimlik onaylaması olmadan işlem yapan tek borsa. iş böyle olunca da herkes buraya üye oluyor ve hemen hemen hergün üye sayını kat ve kat yükseliyor. insanlar biraz işlem yaptıktan sonra ya ben bu komisyonu nasıl olurda düşürürüm diye araştırıp gidip binance'ın kendi coini olan bnb yi alıyor. hal böyle olunca da bnb coin 11$ ı aşıyor.
kripto para yani coin borsasi olan binace.com'un kendi coinidir. ızledikleri politikadan ve guvenilirlik ve cesitliliklerinden dolayi uye sayisindaki artisla bu coinin degeri yukselmistir.

bildiginiz uzere coinler uzerinden yaptiginiz her islemde belli bir islem ucreti kesiliyor. binance borsasi ise kendi coinlerine sahip olmalari halinde islem yapan kisilerden normal islem ucretinin %50'si oraninda indirim yapacagini garanti ettiginden, borsada islem yapan herkes daha fazla kar etmek amaciyla kisaltmasi bnb olan bu coinden almis ve stok yapmistir. bu sekilde gosterilen ilgiyle degeri yukselmis ve suan en guvenli coin durumundadir(yatirim tavsiyesi degildir).
bizzat binance borsası tarafından 2,2 milyon tane binance coin yakıldı.
bu 3. yakma olayı.ancak bu whitepaperlarında da mevcut.
yakma olayının ardından millet sattı tabi elindekileri ve küçük bir gerileme yaşadı.
whitepaperdaki ilgili bölüm şöyle;
"her çeyrek karımızın %20’siyle bnb alımı yapıyoruz ve koinleri yakıyoruz, ta ki tüm bnb’lerin %50’si bize geçene kadar. tüm geri alım işlemlerini blockchain üzerinden duyuracağız. sonunda 100 milyon bnb yakmış olacağız ve piyasada 100 milyon bnb kalacak."

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler