bimeks

yıllar yılı teknoloji perakendecisi bimeks resmi olarak duyurmasa da battığını öğrenmiş bulunmaktayız. zaten aylardır mağaza rafları boş olan, teker teker mağazalarını kapatan, çalışanlarına maaş vermeyen ve en son borsada gözaltına indirilen şirket. hala bu şirketten bilmem kaç sene önce aldığı ürün için teknik destek almaya çalışan azimli insanlar olması ilginç geldi. çalışanlar maaş almıyor diyorsun, mağazası kapandı diyorsun, çağrı hattı cevap vermiyor, internet sitesi tamirde... e uyansana artık birader adam batıyor işte. bimeksten bir şey almayın demenin anlamı var mı? bimeksten bir şey alamıyorsun zaten, mal yok... . gebze’de ki mağazaları bakım adı altında aylardır kapalı. muhtemelen ohal bittiğinde iflas adı altında kapatacaklar komple. wrb sitesine girdiğimde neomarin avm’de bayilikleri olduğu yazıyor ama gel gör ki yerine tekzen açılmış.
batıyor olması beni üzmüştür. bu firmadan 2 adet akıllı telefon, bir adet laptop, bir tane de ipad air almış olan ben hiç bir sorunlu alışveriş yaşamamıştım. ayrıca yine olsa yine buradan alışveriş yaparım.
bulunduğum şehirdeki tek mağazasını da yaklaşık bir ay önce kapatan, bir zamanların en büyüklerinden, şimdi ise sürekli küçülen elektronik, teknoloji mağazalar zinciri.
vaktinde arkasında koç ailesinin bulunduğu, apple ın türkiye distribütörü de olmuş bu firmanın kapanmasına şaşırdın açıkçası.
batarak tarihin tozlu sayfalarına karışıp gitmiş teknoloji market. bir anda batması bana sanki fişi bir yerden çekilmiş gibi geldi. ilk etkilerini borsada gördük emin olamadık derken borsada işlemleri durduruldu ve sabahında raflar boşaltıldı. ben halen o kadar teknolojik ürünü nereye götürdüler onu merak ediyorum.
batacağını son ayları boyunca bağıra çağıra gösteren perakende elektronik mağazası. boş raflar, kasada bir kişi hariç görveli olmayan dükkanlar, peynir ekmek gibi satan ürünlerde dahi yenilenmeyen stoklar ve daha niceleri, 2017 yılı boyunca bimeks'lerin ortak noktası olmuştu. bunlar kapanmamış olan şubeleri için geçerli tabii, yoksa çoğu şubeyi kapatmışlardı bile çoktan.

tüketiciye darty'yi ve electroworld'ü alıp büyümeleri, teknosa'yla yarışır derecede çok mağazaya sahip olmaları daha dün gibi geliyor. aynı alışveriş merkezinde iki şubeye sahip olmaları.

şu anda internet sitelerinde sadece hediye çeki satıyorlar. niye böyle garip bir şey yaptıklarını anlamadım ama neyse. üzüntüden herhalde. geçmiş olsun.
tarihin tozlu sayfalarının teknoloji marketi olmuştur kendisi artık.
son 1-2 yıldır iflas edeceğini yavaştan belli etti zaten şirket. kendilerini beğeniyordum, mağazalarının büyük olması ve neredeyse herşeyi bulabiliyor olmamız büyük avantajdı.
2017 yılı içerisinde parası ödenmeyen çalışanlarıyla çok fazla gündeme gelmiştir.
allah rahmet eylesin, üzücü.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler