beyond two souls

oyunlardan bahsedildiğinde bunun adının geçmemesi kesinlikle olmazdı. quantic dream ' in belki de en başarılı işidir. (heavy rain , fahrenheit gibi efsanelere rağmen)
mükemmel bir hikaye, efsane oyunculuklar (ellen page , william dafoe var daha ne olsun. ayrıca kadeem hardison ve eric winter da hikayedeki diğer oyuncular) , sizi sıkmaktan çok çok uzak bir oynanışa sahip bir oyun. aslında yer yer oyun mu yoksa film mi olduğu arasında gidip gelebilmeniz mümkün.
oyunda jodie holmes isimli karakterimiz ile henü hendisi 8 yaşındayken tanışıyoruz. hikaye aslında bir bakıma jodie ' nin hayatının en önemli anlarında yaptığı (aslında bizim yapacağımız) seçimlere ve bunların sonuçlarına odaklı. ama jodie hikayesinde yalnız değil. hayatının her anında ona eşlik eden aiden isminde bir varlıkla beraber yaşıyor. bu varlığın ne olduğu hikayenin sonunda ortaya çıkıyor tabi. ben sonunda resmen hadi ya nın argo haliyle tepki vermiştim. oyun paranormal olaylar üzerine bir oyun ancak hikayeye bu olaylar öyle güzel yerleştirilmiş ki yer yer kendinizi ağlarken bulabilirsiniz. bir oyun insanı bu kadar mı etkiler derseniz konu beyond two souls ise etkiler.
arşivinize atıp zaman zaman tekrar oynamak isteyeceğiniz oyunlardan bir tanesidir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler