beko

"bir dünya markası" sloganıyla hayatımıza girmiş olan, türkiye'nin en büyük beyaz eşya, televizyon, ve elektrikli ev aletleri üreticisidir. teknik servis konusunda da iyilerdir. büyük bir tedarik zincirine ve servis ağına sahip beko; arçelik bünyesi altında; koç holding tarafından işletilmektedir.
beyaz eşyalarda 'bir avrupa markası' diyebiliriz.ummadık evlerde beko marka beyaz eşya görebilirsiniz.umarım amerika birleşik devletlerinde de bu akdar yayıngın kullanıldığı günleri görürüz.
çalıştığım yere gelen seattleda oturan bir amerikan arkadaşın bana gösterdiği fotoğrafta arkada buzdolabının üzerinde gördüm. beko mu var sizde? deyince gözünü devirerek bakmıştı adam bana. bayağı kullanıyormuş adamlar.

ben de düğün zamanı çok marka araştırdım bütün bayilere girdim çıktım sonunda bekoda karar kıldım. televizyon, buzdolabı, kurutma makinasi, çamaşır makinası, derin dondurucu, süpürge hepsini bekodan aldım. hiçbir sorun yaşamadım ve bazen sorum olduğunda aradığım müşteri hizmetleri inanılmaz iyi.

şu an aldığım ürünlerin kodları elimde olmasa da beyaz eşya almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilir. ayrıca tüm ürünler hanım onaylı.
sahibi arçelik olan beyaz eşya üreten şirket. an itibariyle hatırladığım kadarıyla beşiktaş ın forma kol sponsoru ve barcelona nın sponsorudur. ülkemizde ise arçelik-beko adı altında satışa sunulmuştur ürünleri.
arçelik,beko,altus aynı fabrikada üretilen ürünlerdir. arçelik iç pazara ağırlık verdiği için , beko daha çok dış pazara ihraç edilir. kullanılan malzeme aynı olmasına rağmen iç pazarda arçelik etiketi %10 daha pahalıdır. yetkili servisleri aynıdır. altus ise bu firmaların alt sınıfı olarak üretilir.
teknik servis açısından yaygın bir servis ağının olması sebebiyle tercih edilebilir. ama bu koç grubunun beyaz eşyalarında garanti süresi biter bitmez ürünlerin bozulması olayını nasıl ayarliyorlar yoksa sadece bana mı denk geliyor bilmiyorum. 3 sene kullaniyorsun hiç bir şey yok 4. seneye girer girmez hem çamaşır makinesi hem buzdolabı bozuldu ve bu durumu bir kaç arkadaşımda da tecrübe ettim
illaki herkesin evinde 1 tane ürünü olan markadır. televizyondan tut beyaz eşyaya ütüye herşeye kadar bulmak mümkün. ayrıca yerli olmasından ziyada gerçekten dünyada güzel satış rakamlarına sahiptir ve bu yuzdendir ki sloganı beko dünya markası.
her açıdan beko almak avantajlı. kaliteli, sağlam ve desteği kuvvetli.
arçeliğin alt firması olan ,alman ortaklıklı beyaz eşya üreticisi %51 payı arçeliğin ,%49 payı alman ortağınındır dünyanın hemen her bölgesine ihracatı yapılan türkiyenin gözde şirketi olmasına rağmen ürünleri kalitelidir diyemeyeceğim maalesef belki de yurtiçi pazarında kalitesiz ürünleri satıyorlardır fakat durum bu arkadaşlar

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler