beats

speaker ,kulaklık ve çeşitli aksesuar üreten firma. dr. dre lakaplı repçi ve jimmy lovine tarafından 2006 yılında kurulmuştur. az biraz kaliteli ve gösterişli kulaklıkları ve akıllara ziyan pazarlam gücüyle bir anda dünya çapında üne kavuşmuştur. hatta dünya genelinde kafaüstü kulaklık kullanım oranını bile tek başına patlatır o derece. ilk önceleri monster tarafından üretilmiş sonraları kendi üretim anlaşmalarıyla farklı yerlerd üretilmiştir.

ses kalitesi olarak çok düşük olsa da rap furyasının dilediği çılgın baslarıyla kullanıcıları için bir fenomen oldu.

ses kalitesinin aslında 3/1 fiyata satılan akg ler kadar iyi olmayışı bir süre sonra fark edilince piyasası azaldı .ancak aynı zamanda prodüktör olan dr. dre kendi müzik stream servisini kurdu. bu durumda apple ın bir numaralı odak noktası olup sonunda apple a satıldı. şimdi apple alt kuruluşudur.
canım ciğerim bir dünya marka varken, şeklinden başka ne vaat ettiğini anlamadığım kulaklıkları üreten firma. müziği arkada çalsın diye açmak yerine arada durup gerçekten dinlemek istiyorum diyorsanız ve müzik zevkinize dahil olan parçalar farklı türlerden örneklerle geliyorsa uzak durunuz. hip hop, rap, r&b olsun bana yeter derseniz alın diyeceğim ama etiketine bakınca yine bir sinirlerim bozuluyor.
sadece isim ve logo satan bir ses ürünleri markası. ilk popüler olduğunda da ses kalitesinin kötü olduğu biliniyordu. ancak dr. dre gerek kendi ismini kullanarak, gerek müzik piyasasının babalarından biri olması sayesinde envai çeşit sponsorlukla ne kadar ünlü varsa boynuna bir adet beats takarak bir marka imajı yarattı. kallavi bir fiyat çekince de insanlar bunu bir statü sembolü olarak görmeye başladılar.

beats kulaklıkların ses kalitesinin kötü olduğu gerçeğini, kötü demesek bile en azından parasının karşılığı olmadığı gerçeğini alıcıları da biliyor zaten. sorun şu ki onlar umursamıyor bunu. o kulaklığı zaten üst düzey bir ses ekipmanı olarak değil, bir imajın parçası olan bir aksesuar olarak alıyorlar.

beats'i teknik olarak değerlendirmek ne kadar doğru, bilmiyorum bu yüzden. türkiye'de yakın zamana kadar çok az kişinin duyduğu, hemen hemen kimsenin kullanmadığı audio technica isimli bir marka var mesela. bu sektörde ilk 10'a girer mi, şüpheliyim. öyle çılgın bir marka değil yani. bu markanın 50-100 lira arası değişien fiyatlarda ürünleri satıldı bir dönem ülkemizde. hepsi de en pahalı beats kulaklıklardan daha iyiydi. akg'lere, koss'lara, o tarz babalara gitmeye lüzum yok yani, bir alt ligin temsilcileriyle bile kapışabilen bir marka değil beats, en azından teknik olarak.

kulaklıktan ziyade bir aksesuar olarak değerlendirmek lazım.
beats by dre versiyonunun bir sıralar türkiye'de oldukça popüler olan kulaklık speaker gibi ses sitemleri üreten firma beats by dre'yi (kulak dışı kulaklık) bir aralar kullanma fırsatı buldum dışarıdan kulağa gelen sesi minimum seviyeye indiren muhteşem bir tasarımı olmakla beraber sanki sanatçı karşınızda ve bir stüdyoda seslendiriyormuş gibi geliyor ses

ücreti 2014-2015 sıralarında 600 tl civarında idi ve parası olan için gerçekten verilebilir ,verdiğiniz parayı hak eden bir kulak ,hakkında söylenen şehir efsaneleri ise kulaklığın ses iletim kalitesini artırmak için kabloların ve jack girişinin altın kaplama olduğuydu bence bu gayet makul ve kabul edilebilir bir şey çünkü o ses kalitesi bana onu hissettirdi
hp ile ortaklığı bulunan dünyaca ünlü ses sistemi markası. eski bilgisayarım hp de bulunan ses kalitesini daha önce hiçbir bilgisayarda duymadım. d&r da satılanları deneyin kesinlikle çok etkileyici sanki salonda oturuyorsunuz ve grup şarkıyı hemen yanınızda çalıp söylüyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler