audi

alman otomobil üreticisidir. 2018 de yollarda görebileceğimiz yakın zamanda tanıtımı yapılan yeni a7 ve a8 modellerinin premium sınıf kullanıcılarının ilgisini çekeceği aşikar. 2. el kullanımlarda tüm modelleri için pahalı yedek parça ve servis hizmeti tercih etmede olumsuz etkiye sahiptir.
volkswagen grubuna ait olan, ingolstadt merkezli alman otomobil markası. grubu tarafından premium marka olarak konumlandırılmış olan audi, uzun süredir diğer alman firmaları olan mercedes ve bmw ile, hemen hemen aynı segmentlerde, rekabet dahilindedir. özellikle malzeme kalitesiyle premium sınıfa ait olduğunu ispatlamaktadır. her aracı güvenle alınacak markalardandır.

birçok segmentte başarılı araçlar üreten ve bahsettiğim rekabette ciddi iddiası olan audi, motorsporlarında da geçmişi olan bir markadır. ralli ve le mans tarihlerinin en ikonik araçlarından ikisini üretmiştir. bu kategorilerden çekilmiştir, günümüzde formula e'de yarışmaktadır.
son zamanlarda sedan araçlarıyla birlikte cip tarzı araçlarıyla da sükse yapmış otomobil üreticisi q6 ve q7 modelleriyle beraber üst sınıfın gösterişi ve konforunu sağlamış ülkede ne kadar avukat doktor olduğunu bu araçların satılma sayına bakarak öğrenebiliyoruz.
audi amblemi şu şekilde ortaya çıkmıştır:
1932 yılında audi, auto union’u oluşturmak üzere horch, dkw ve wanderer şirketleri ile birleşti. auto union kullandığı birbirine bağlı dört halka da bugün audi’nin logosu olarak kullanılmaktadır.
benim için her zaman bmw ve mersonun bir tık ötesinde olan tank gibi markadır kendisi.
bmw ne kadar hız ve motor, mercedes de konfor aracı ise, audi de bir o kadar ikisinin kombinasyonudur. yol tutuşu ve hakimiyet yanı sıra konfor ayrıca tasarımındaki sade elitlik aklınıza film sahnelerini getirmektedir çoğu zaman...

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler