ati radeon r9 390 gaming 8g

msı firmasının amd radeon işlemcili ekran kartıdır. wqhd 3440 x 1440p ekranda gayet güzel performans verir. battlefield 1 gibi oyunlarda yüksek grafik özelliklerinde 60 fps üstü rahatlıkla oynanabilir. tek sorunu çok ısı üretmesidir. güç tüketimi 175 w civarındadır. ethereum miningi sırasında 32mh/s hızlara ulaşabilir.
mining işlerinde çok başarılı bir ekran kartıdır.(ethereum, bitcoin v.b.) bu yüzden bulması çok zordur.(insanlar mining için alıyor ve bir tane almıyor.fiyatı da bundan dolayı yüksek.) oyun performansı da gayet iyidir.gtx 1060 ile aynı seviyede sayılabilir.ayrıca ekran kartında 3 farklı mod bulunmakta.(silent, gaming, oc modları.)
donanım özelliklerine gelirsek:
- 8 gb gddr5 belleğe,
- 1050 mhz çekirdek hızına (silent modunda), 1100 mhz çekirdek hızına (oc modunda)
- 6000 mhz bellek hızına (oc modunda 6100 mhz)
sahip.
maksimum desteklediği çözünürlük ise 4096x2160 dir.
amd'nin son 2-3 neslindeki tüm kartlar gibi bu kart da mining rig diye tabir edilen sistemleri kuranlar tarafından kapış kapış alınmaktadır. özellikle kısıtlı alanda, ses ve ısı gibi değişkenleri de göz önünde bulundurması gereken ev kullanıcıları asic miner aletlerini düşünmeden direkt bu tarz amd ekran kartlarından oluşan sistemler kuruyorlar. üçerli beşerli alınca da stokları daha hızlı eritiyorlar tabii.

amd de bunun gayet farkındadır ve memnundur durumundan. işlem gördüğü borsalarda amd hisselerinin fiyatlarını bile artırdı bu fenomen. sürdükçe faydalanmaya çalışıyorlar onlar da. "gaming" yazdığına bakmayın, "mining" demek istiyorlar zaten.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler