asus

neredeyse her türde teknolojik alet satan şirket.özellikle fiyat-performans ürünleriyle tanınırlar.genellikle bulabileceğiniz fiyatına göre en iyi özellikli telefonlar, bilgisayarlar asus markalı olur.(tabii ki biraz olsun kırpılmış oluyor.) kalite ve servis konusunda da oldukça iyidirler, sorununuzu kolaylıkla çözebilirsiniz.(çevremden gördüğüm kadarıyla.)
zenbook serisinden iki farklı model kullanıp ikisinden de sorun üstüne sorun yaşayarak tamamen bozulsa da kurtulsam dediğim teknoloji şirketi. ürünlerinin özellikle modern ve narin görünümlü tasarımlarına bayıldığım ama kısa sürede çoğu donanımsal olmak üzere art arda sorunlar yaşadığım için asus benim için şeklen güzel ama performans olarak başarısız ürünler markasıdır. yaşadığım sorunlar genel olarak şarj adaptörünün keyfi bozulması (benim değil servisin yorumu), dokunmatik ekranın dokunulamaması, şarj portunun bozulması gibi sıralanabilir.
zamanında (2011) laptop almadan önce birçok kriteri baz alarak yaptığım arastirmalarda dell ile birlikte finale bıraktığım, "daha az ısınıyor olduğuna dair" okuduğum yorumlarla burun farkıyla dell'i gecerek aldığım laptopun markasi.

daha 6. günde bozuldu (harddisk kaynaklı bir arıza), götürdüm degistirdiler. o gün bugündür kullanıyorum. ama son 1-2 senedir randımanı iyice azaldi. icini temizletmeme rağmen aşırı isiniyor ve sarj almada zorlanıyor. sarj aleti saglam ancak şarj soketinde problem var. arada acip fifa 12'de bir mac atıp birakiyorum. 6 yıllık bilgisayar icin yine iyi, ben tatmin oldum
kendisinin telefonlarından birine sahip yazarların yorumlarına ihtiyacım olan şirket. kimisi bilgisayarları gibi çok kaliteli diyor kimisi sakın alma süründürür. tabiki en iyisi kullanıcı yorumları iyimi.com bu yüzden var beklemedeyiz
2011 de altında sosis pişirebileceğim hp nin bozulmasından sonra aldığım ( o zaman 2400 tl vermiştim) 6 yıldır da bana mısın demeden kullanmaya devam ettiğim yol arkadaşım..batarya ömrü bitti haliyle, prizden çektiğimde 3 4 dk anca çalışıyor..halen csgo yu düzgün internet ile 90 100 fps civarında oynayabiliyorum..internette gezinirken video izlerken hiç sıkıntı yaşamıyorum..şu an için tek hoşnutsuzluğum 720p ve üstü dizi film izlerken ileri geri sarmada donmalar yaşıyorum ki bu da 6 yaşında bi alet için gayet olabilecek bir durum..geçenlerde söküp temizleyim dedim ama kasa klavyeye bağlı o yüzden vazgeçtim..sağlam tamirci bulursam temizletip format ve macunla 2 3 sene daha rahat rahat kullanmayı düşünüyorum.
kore merkezli teknoloji firması. laptop, monitör, anakart, ekran kartı, oyuncu ekipmanları, çevre birimler gibi elini birçok farklı donanım alanında geliştirmişler ve itibar kazanmışlardır. uzak doğunun en kaliteli mal üreten firmalarından biridir. ekran kartlarını şiddetle tavsiye ederim. diğer ekran kartı üreticilerine nazaran biraz daha fazla ödersiniz ama sorunsuz bir şekilde diğer ekran kartına geçene kadar çalışır.
aslında kore değil tayvan merkezli donanım şirketidir kendisi. günümüzde çoğu teknoloji dalında ürünlerini görebiliriz.
monitör, kulaklık, telefon, bilgisayar, ana kart, ekran kartı, ağ ve ses ürünleri vs.
asus laptopları hakkında iji bi imaja sahibim çünkü bugüne kadar karşılaştığım her asus marka dizüstü bilgisayarlarının tek bir özelliği var. fanları inanılmaz sessiz çalışıyor. sanırım soğutma fanlarıyla ilgili asus'un kendisine ait bir patent filan olsa gerek. zira diğer markalar hiç bu kadar sessiz fan üretemiyor.
mesela benim hp laptop'um, motor motor maşallah.
diğer ürünlerini bilmem ama en sağlam anakartları üreten firmadır.

yıllardır bilgisayarla haşır neşirim anakart konusunda beni hiç üzmemiştir. stabilitesi olsun, bios'u olsun, güncelleme desteği olsun 10 numaradır.

fakat servisine işiniz düşerse geçmiş olsun. o da tabi asus ile ilgili değil bizim türk tipi servis anlayışının bir sonucu.
önceki cep telefonumun markasıdır. asus zenfone 2 kullandım bir buçuk sene. malzeme kalitesi, yazılım ve donanım konusunda ortalama bir kullanıcıyı fazlaca memnun edecek bir marka. fakat kullandığım telefonun tek sıkıntısı bildirim gelme sorunuydu.
telefon serisini bilmem fakat pc adına alınacaksa rog serisinin tercih edilmesini ve zenbook serisine kesinlikle yaklaşılmaması gerektiğini düşünüyorum.bu iki bilgisayar arasında nasıl bu kadar fark olabilir oldukça düşündürücü.demekki ikisi farklı yerlerde üretiliyor yada ikisini de tasarlayanlar gerçekten farklı mühendisler.ben olsam zenbook serisinde çalışan tüm mühendisleri kovarım ibreti alem olsun diye çünkü bir firmanın marka değerine bu kadar baltalama yapılamaz.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler