asus zenfone 2

sene sonunda 2. yılımı doldurmuş olacağım telefon. apple zaten rolex saatmişçesine bir pazar kurmaya çalışırken, samsung da onunla yarışacağım diye fiyat politikasının suyunu çıkarınca alternatif arayışlara yönelince karşıma çıkmıştı. gayet de memnundum, ta ki sarj etmesiyle ilgili sorunu çıkana kadar.

telefon açıkken sarj olmuyor kapatıp sarja takıp tekrar açarsam sorun olmadan çalışıyordu. garantiye gönderdiğimde, kullanıcı hatası denerek telefonun 3te 1i fiyat istendi. kabul etmedim. uzun zamandır aklımda olan rom / root atma olaylarına girişeyim derken hatalı bir işlem sonucu telefonu toptan açılmaz hala getirdim*. sarjı hafiften sinirimi bozsa da alışmıştım,gül gibi geçinip gidiyorduk.

ana fikir: siz siz olun ne yaptığınızdan tam olarak emin değilseniz telefonun sofware ayarlarıyla oynamayın.
yaklaşık 2 sene kullandığım, 6. ayını doldurduktan sonra memnuniyetsiz olduğum telefon. bir daha da asus almamaya and içtim. çok büyük heveslerle alıp çok başarısız buldum zenfone 2'yi. bu arada söylemeyi unuttum zenfone 2 'nin 32 gb'lık ze551ml kod adlı modelini kullandım.

öncelikle 6. ayda şebeke sorunları başladı(kopmalar vs.), bir update le çözerler dedim ama o update gelene kadar aylar, yıllar geçti. ıntel mimarisi nedeniyle , android güncellemelerini çok geç aldı. şebeke sorunum da asla çözülmedi.

ekranı zaten çok başarılı değildi ancak bir de kafasına estiğinde rengi aşırı açılmaya başladı, yani sanki ekranın kontrastıyla oynanıyor gibiydi. 1 saat içinde otomatik düzeliyordu bu sorun.

bataryası da 1. yılını doldurmadan çok hızlı tükenmeye başladı, ayrıca telefon %15 de iken telefon kendisini kapatıyordu.
2 yıl boyunca teknik hiçbir problemle karşılaşılmayan telefon modeli(kardeşim kullanmaktadır). teknik servis nedir bilmez, düşer kalkar çizilmez, hızlı internet bağlantısı, stabil wi-fi, fotoğraf çekimi yeni nesil cihazlara göre düşük kalsa da samsung serilerine nazaran üstünlüğünü koruyan vb pozitif özelliklerinin karşısına sadece ana menüde yer alan zenfone uygulamaları oldukça kullanışsız oluşu ve erişebilirlik sorunları yazılabilir. ikinci el alma konusunda, sağlamlığı nedeniyle tercih edilebileceğini düşünüyorum.
parasına göre özellikleri gayet iyi ama kesinlikle alınmamalı yedek parçası olmayan tamiri yapılamayan telefon mu olur arkadaşın telefonda anakart arızası çıktı şarj olmuyor tamiri yok asus sakın almayın
asus zenfone max çıktıktan sonra artık alınmaması gereken telefon modelidir.zamanındafiyatıyla iyi sükse yaptığı da bir gerçektir.
servis gerektiren sorunlarda kullanıcısını bezdiren kasası hem zarif hemde sağlam olan bir telefondur. hızı rakip fiyat aralığında ki telefonlara göre iyidir. uygulamaları hiç bir işe yaramaz ve fuzuli yer işgal eder adamlar laf olsun diye yarım saatte bir şeyler yazıp atmışlar gibidir.
kesinlikle parasının hakkını veren telefondur.ancak asus firmasını telefon konusunda pek başarılı bulmuyorum.bunun en büyük nedeni berbat arayüzü olabilir.(bence çok kötü bir arayüze sahip telefonları.) telefon zamanına göre kesinlikle sağlam özelliklerle geldi ve çok da sağlam sattı.(özellikle türkiye'de bir ara nereye baksam bundan görüyordum.) ancak şu aralar xiaomi v.b. firmalara yönlenmek daha mantıklı.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler