asus zenbook 3 ux390uak

ilk bakışta görüntüsü macbook çağrıştırıyor. oldukça ince metal kasa ile şık tasarımı var.

12.5 inç ıps ekran bulunuyor.
pil permansında biraz sınıfta kalmış bir model. ancak hızlı şarj özelliği olması durumu kurtarıyor diyebiliriz.

tasarım şıklığı ve içinde kullanılan donanım uyumu açısından fena bir laptop değildir.
11.9mm profil kalınlığına ve 3mm yüksekliğe sahip incecik bir bilgisayar fakat metal olarak ne kullandılarsa inanılmaz sağlam.

ses kalitesi gerçekten çok iyi özellikle yüksek sesle kullanıldığında bataryası çabuk bitiyor.

bana göre tek kötü yanı katlanamıyor olması. katlansa tablet gibi kullanılır pek daha bir işlevsel olurdu.
12.5 inçlik ekranında full hd çözünürlük, gorilla glass 4 ile daha sağlam bir ekran, uzay teknolojisinde kullanılan alimünyum ile sağlam bir makinadır. görüntüsü itibariyle macbook ve macbook air i çağrıştırıyor.

ayrıca ıntel skylake tabanlı core i7 işlemciler ile, performans testlerine baktığımızda macbook modelinden 1.5 kat, macbook air modelinden ise 1.07 kat daha güçlü
inanılmaz ince ve inanılmaz hafif laptop.(ultrabook denilebilir.) ayrıca i7 işlemci 16 gb ram e sahiptir.ama bence en önemli özelliği 1tb ssd ye sahip olmasıdır.batarya süresi ise yaklaşık 9 saat.tasarım açısından bakarsak eğer macbook'a çok benziyor ama ben macbook tan daha çok beğendim.ek olarak bahsetmek istediğim bir diğer konu ise parmak izi okuyucusu olması.bu sayede ekstra güvenliği de sağlıyor.
1920 x 1080 piksel full hd çözünürlük var. 12.5 inç ıps ekranda olunca görüntü kalitesi uçuyor açıkçası. cihazda i7 işlemci olmasına rağmen diğer donanımlar ile minumum yasasına takılıyor diyebilirim. fotoğraf ve video düzenleme gibi işlemlerde bazen sıkıntı çıkarıyor. ama sırf görünüşü için bile alınır.
macbook pro killer.tek eksik noktası az sayıdaki port sayısı.paylaşımlı ekran kartı kullandığını da ekleyelim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler