assassin's creed: black flag

assassin's creed serisinin korsanlık temalı 6. oyunu. kanımca serinin en eğlenceli oyunlarından birisi. hikaye olarak edward isimli bir korsanı kontrol ediyoruz. olaylar havana'da başlayıp bizleri 1600'lü yılların karayiplerinde dolaştırıyor. hikayenin başında bu alelade korsanın neden eagle vision'ı var diyorsunuz ama hikaye ilerledikçe taşlar yerine oturuyor.

oyunu diğerlerinden farklı kılan ve şahsi fikrimce bir adım öteye taşıyan şey deniz savaşları. sanki sid meier's pirates oynuyormuş gibi aksiyonlu deniz savaşları yapıyorsunuz oyunda.

hikaye olarak bir assassin's creed 2 değil elbette ama serinin kesinlikle oynanması gereken oyunlarından birisi.
oynanış olarak çok eğlenceli olmasına rağmen assassin's creed oyununa hikaye olarak çok saçma bir yerden girmiştir. hatta şöyle diyeyim çok zoraki şekilde yazılmış gibidir hikayesi. assassin's creed 3'te connor karakteri neredeyse hiç sevilmeyip(ezio üstüne böyle dandik propoganda karakteri mi yapılır?) oyunda az bulunan deniz savaşları çok tutulunca bari bir de korsan oyunu yapalım diyerek yapılmış hissiyatı verir.

en başta söylediğim gibi deniz savaşları ve oynanış olarak assassin's creed adıyla değil de başka bir isimle çıksaydı çok daha büyük sükse yapardı diye düşünüyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler