arnica terra

arnica markasının oldukça başarılı elektrikli süpürge serisi. evde, temizlik işlerinde eşimle iş bölümü yaparken süpürge işine hemen ve isteklice talip olmamın sebebi. boyut olarak ne büyük, ne küçük, orta büyüklükte, orta ağırlıkta, rahat taşınabilir, torbalı bir model. torbayı çıkartmak, değiştirmek oldukça basit. herhangi bir kuvvet uygulamanıza gerek yok.

süpürge 4 tip güç seçeneğine sahip, sert zeminde maksimum, hafif kilim tipi zeminde minimum düzeyde çalıştırarak, "üstüne bassana şurayı bir alayım" demeden işinizi tek başınıza halledebiliyorsunuz.

bahsettiğim 4 tip güç modu makine üzerinden değiştirilebiliyor ama asıl olay süpürme işlemi yaparken süpürgeyi tuttuğunuz yerde 2 aaa pil ile çalışan bir kumanda bölümü olması. burada 3 tuş mevcut, güç azaltma, güç arttırma ve kapatma. yani her halıdan zemine veya zeminden halıya geçişte, açma kapama işleminde tekrar makineye eğilmek zorunda değilsiniz. tıkır tıkır buradan ayarlayabiliyorsunuz modu.

çekim kuvveti oldukça yerinde, en güçlü modda ağır halıları bile havalara kaldırabiliyor. yalnız fiş uzunluğu yeterli olmadığı gibi bana mı denk geldi bilmiyorum ama fiş kablosunun sarma mekanizması biraz erken pes etti. yavaş yavaş sarmamaya başlıyor gibi.

ayrıca süpürge borusu biraz kullanışsız. klips sistemi yok. boruyu, süpürge tutacağına ve süpürge ucuna klips sistemi ile değil, adeta kanırtarak sabitliyorsunuz. dolayısıyla girilmesi zor bölgeler için hemen başlığı çıkarıp alıyım demek kolay olmuyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler