arif v 216

5 ocakta vizyona girecek olan cem yılmaz filmi. fragmanı çok komik gelmedi bana ama genelde fragmanı güzel olmayan filmler güzel çıkıyor.filmdeki yeşilçam oyuncuları çok başarılı olmuş.filmin süprizi bence erşan kuneri olacaktır. 5 ocakta neler olacak izleyip göreceğiz.
filmi izlemeden yorum yapmak çok mantıklı değil ama benim fragmandan ve genel tanıtımlardan anladığım kadarıyla, "back to future" tarzı bir zaman yolculuğunu anlatacak. yani ikili zaman makinasını kullanıp yeşilçam'ın güçlü zamanlarına gidecekler, orada başlarına türlü sıkıntılar gelecek ve döndüklerinde yaşadıkları olaylar şimdiki zamanı etkileyip btf2'deki "alternatif zaman dilimi" mevzusu olacak. fragmanda arif'in, büyük ihtimal şu anki zamanda ya da gelecekte siyah kafalı bir 216 ile savaştığı sahne var. geçmişteki kısımda da 216'nın seri üretimi muhabbeti dönüyor. yani arif'le 216 olaylara karışıp bir şekilde paçayı kurtaracaklar ama geri döndüklerinde geçmişte bir şekilde seri üretim olayına yakalandıkları için robotların ele geçirdiği bir dünya bulacaklar. sonra tekrar geri dönüp en baştan bunu düzeltmeye çalışacaklar. tabi bu dediğim gibi bir tahmin sadece, tutturabilir miyiz bilmiyorum :)
şu bir gerçek türk sinemasında dram ve komedi dışında kayda değer bir yapım malesef bulunmuyor.

komedi de ise standuplarıyla eşi benzseri bulunmayan adam cem yılmazın kalitesinde bir yapım bulmak oldukça zor.adam eğer yatırım yapıp film sektörüne girmese sadece standuplar üzerinden yürüse belki de doğru düzgün komedi filmi bile çıkmayacak.

aylar öncesinden trailer fragmanlar bile yorum yağmuruna tutuluyor.binlerce kez izleniyor.film yapımcılarına sesleniyorum.eğer 1 2 yıl üzerine çalışiılmamış yapımlarınızın milyonlarca izlenmesinizi bekliyorsanız daha çok beklersiniz.siz de biraz dişinizi sıkın kaliteli yayınlar ortaya çıkarın siz de izlenin bu kadar basit.

cem yılmaz goradan beri neredeyse aynı kadroyu izleyenlerle buluşturmuş fakat bunu tematik olarak o kadar güzel filmin içine yediriyor ki kimse yine aynı demiyor.kesinlikle farklılık ve yenilik ortaya koyuyor.film arasında özenle düşünülmüş müziklere de eğilmek gerekir.burası tam da cem yılmaza yakışan ince bir zekanın ürünü.

ayrıca şevket hocanın en iyi yaptığı rolü zeki müreni de kadroya katmak kesinlikle bir başarıdır.filmin bir çok sahnesinde göreceğimiz zeki müren tiplemesiyle seyirciyi kahkaya boğacaktır.

hikaye olarak 216 nın dünyaya gelmesi ve dünya üzerindeki maceralarını izleyeceğimiz komedi ve fantastik türünü bir araya getiriyor.
iyi izlemeler.5 ocakı bekliyoruz efendim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler