arçelik telve

sadece toz kuru kahveyi ve şeker kullanıyorsanız şekeri ilave ederek 2-3 dk. içinde kahve yapmanızı sağlayan über kahve makinasıdır. eski işyerimde bu makinadan vardı. kendi kahvemi kendim yapıyordum.
bu makine ile kahve yapıp içtikten sonra, özel bakır cezveler ile ya da kömürde vs. yapılanlar hariç, hiçbir kahve sizi tatmin etmez, edemez.
ilk türk kahvesi makinesidir. hem ismi, hem de sloganıyla oldukça başarılı olmuştur.

kendisinden açık ve net şekilde bekleneni başarıyla yerine getirir. yaptığı kahvenin tadı güzeldir. türk kahvesi sevmeyen bana bile arada içirtir.
anneler günü hediyesi olarak aldım ama aşırı derecede pahalı gelmiştir. alt tarafı kahve yapan bir makina. kahve yapabilmesi için de kahve koymanız gerekiyor içine. ama kahveyi kendisi üretiyormuşçasına bir fiyat biçilmiş. gereksiz bir ürün olduğunu düşünüyorum. kahvesi de bahsedildiği gibi olağanüstü değildir.
türk kahve makineleri oldukça fazla revaçta ben pek tasvip etmiyorum. kafeler bile artık bu yöntemle pişiriyor oysa kumda kahvenin yerini hiçbir makine veremiyor.

ayda yılda bi kahve içeceğim onu da adam akıllı içmek istiyorum.
kahve severlere bir not : su yerine sade sodayla deneyin.(evet su hiç dökmeyeceksiniz sadece sade soda)
kullanımı kolay türk kahvesi makinesi. sadece sade türk kahvesi ile değil, damla sakızlı, dibek çeşitlerinde de denedim, sonuç başarılı. sadece karışım şeklindeki özel kahvelerde güzel sonuç vermedi o da türk kahvesi sayılmaz zaten, beklenen bir sonuçtu.

makinenin su haznesini çıkarmak oldukça güçtür. su doldurmak için biraz çekmek yeterli ama hazneyi yıkamak için çıkarmanız gerektiğinde kaba kuvvete başvurmanız gerekiyor. çok güçlü şekilde hazneyi çekmedikçe çıkmıyor.
gayet basit ve dakikalar içinde sevdiğiniz kıvamda türk kahvesi yapmanızı sağlayan elektronik cihaz. ama bazen çok kullanımdan sonra özellikle iki bölmeli telve modelinden kullanıyorsanız ikisi arasındaki su dengesi bozuluyor. örneğin bir bölüme kahve yaparken daha fazla su aktarılırken diğer kısıma nispeten daha az su geliyor. böylece iki bölümde yaptığınız kahvenin kıvamı farklı oluyor. bu yüzden su bölmesinin bakımını ve ayarlamasını ara ara gözden geçirip kontrol etmekte fayda var.
sonuca oldukça hızlı sekilde götüren, kahve müptelası bünyeler için bulunmaz nimst olan kahve makinesi.

tsk bolmeli olani 2 bolmeli olanina gore daha randimanlidir. iki bolmeli kullananlarin su miktarini bir parmak fazla tutmalari faydali olur
tekli olanını kullandığım 2 dk içerisinde tatmin edici bir şekilde kahveyi iki taşım pişiren kahve makinesi. 2'li olanlardan farkı suyu kendiniz koyuyorsunuz. bence gereksiz bir özellik. tekli olandan iki tane alsanız yine de ikili olanın fiyatından ucuza gelmektedir.
türk kahvesi trendini başlatan ilk makinedir. ilk çıktığı zaman fiyatı makul olan ama sonrasında hak ettiğinden fazla fiyata sahip olan ürün kahve pişirimi konusunda çok iyidir. iki dakika içeresinde zahmetsizce kahveyi yapar ve taşırma korkusu olmadan başka bir işini yapabilirsiniz. yalnız cezve kısımlarının yıkanmasına dikkat edilmesi gerekir ve ıslak bir şekilde makineye koymamak lazım yoksa bozuluyor. su hazne kısmına su doldurmak çok kolay ama hazneyi yıkamak isterseniz bunun için fazla güç sarfetmeniz gerekecektir.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler