apple

dunyanin en degerli sirketlerinden birisi olan, rahmetli pazarlama dehasi steve jobs ve arkadasi inanilmaz muhendis steve wozniak tarafindan bir garajda kurulan ve hem teknolojiye yeni bir soluk, hem de ticarete yeni bir anlayis getiren teknoloji sirketi.

bu arkadaslar apple ii ile bilgisayar tanimini degistirmis, apple lisa ve macintosh ile kisisel bilgisayar diye bir kavram yaratmis, ipod ile napster ile temelden sarsilan muzik piyasasini geri donusu olmayacak bir yola sokmus, macbook ile dizustu bilgisayara yeni bir hava katmis, iphone ile nokia gibi bir tekeli topraga gomup mobil piyasayi gene geri donusu olmayacak bir bicimde degistirmistir.
10 yıl önce çıkardıkları iphone'dan beri devrimsel bir ürün çıkarmadıkları halde ellerindeki ürün seçeneğini çok iyi pazarlayarak bulunduğu konuma gelen şirket. "dünyanın en değerli şirketi" olduğu için beklentiler de fazla oluyor haliyle. ipod ve iphone'un yarattığı devrimi yaratacak bir ürünü yok ve uzun süre de olacak gibi görünmüyor apple'ın. şu anda zirvede otursalar da bu zirveye ne markalar çıktı daha önce, hepsi de düştü bir gün.

türkiye'de iyi bir müşteri hizmeti sunan şirket ayrıca. teknik servisleri müşteri düşmanı gibi çalışmaz.
iphone'dan sonra çıkardıkları devrimsel ürün aslında ipad'dir. ipad kullanmayan bilmez birçok iphone'dan daha stabildir. ekranı çizilmez kolay kolay, ayrıca uygulamaları da bir harikadır. apple her zaman zamanının ötesini görebildi, steve jobs'ın vefatından sonra gerçekten evet gözle görünür bir yenilik yok. ama siz apple ürün alırken verdiğiniz parayla hem satış sonrası desteğini hem de müşteri desteğini satın alıyorsunuz. samsung da ben bunu görmedim.
jailbreak yapmadan güncellemeleri durdurmanın bir yolu olmayan cihazlar üreten şirket. benim 5. nesil bir ipod'um var ve 2 aydır falan her gün bana güncelleme yapmak ister misiniz diye soruyor ben de hayır diyorum tabii.

neden hayır diyorum? çünkü 3. nesil ipod'umda bu güncellemeleri yapa yapa en sonunda tarayıcıya bile giremez olmuştum. neyse en sonunda dün yanlışlıkla güncelleye bastım ve o andan sonra bunu durdurmanın bir yolu yok. öyle ekrana bakıyorsunuz ancak. binlerce liraya insanlara iteledikleri 2 yıl kullanılabilen telefonlarını zaten kullanmıyorum da bir daha herhangi bir ürününü alanı da siksinler.

nasıl kapatamam lan ben güncelleştirmeleri? ne en yeni uygulamaları indirmek ne harika oyunları oynamak ne de müthiş geliştirmeler yapılmış bir sürüm kullanmak istemiyorum ben. sadece hızlı bir cihazda spotify bir de kendi müziklerimi açıp müzik dinlemek istiyorum.
sonradan kullanıcı tarafından ram ve ssd yükseltme yapılabilen son macbook pro olan 2012 retinasız macbook pro'lar 2017 yılında bile karşınıza en çok çıkacak olan modellerden birisidir. ayrıca sahibi olduğum 2012 macbook pro'mu 5 yıl boyunca aktif olarak kullanmama rağmen hâlâ 4-5 saat pil ömrü sunmaktadır.
son üç yıldır büyük düşüş yaşamıştır benim gözümde, piyasada hala bu kadar güçlü durabilmesi şişirme olmasından kaynaklanıyor, apple'dan hisse alanlar dikkat apple değişmezse size yazık olabilir
yurt dışından aldığınız ürünler için ekstra ücretle satın alacağınız apple care garanti uzatma opsiyonunun türkiye'de geçerli olmadığını bugün öğrenmemle içime kor ateşler düşüren teknoloji şirketi. cihazım bozulursa alıp, götürüp, avrupa'da yaptırıp getirmem muhtemelen daha ucuza gelecektir bu durumda.
kurucusu steve jobs tur. dünyada en çok kar eden şirketlerden biridir. *******patlayacak bilgi: bir bölümü microsofta aittir.******** bilgisayar, telefon, tv ve müzik cihazları üretmektedir. bazı telefon parçalarını da samsung a yaptırtmaktadır. sürekli samsung ya da microsoft la patent kavgası yaşamaktadır. ayrıca ürettiği telefonların işletim sistemi olan ios dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında gelir ancak ürünleri bayağı pahalıdır. ülkemizde bir çok temsiliciliği yani premium reseller ı olup kendi açtığı 2 tane mağazası da vardır. bunlar akasya avm ve zorlu avm de yer almakla birlikte apple konseptini ve kalitesini adeta diğer marka showroomlarının yüzüne yüzüne vurmaktadır. adamlar mağazada bile kalitesini konuşturuyor pahalılığı hak ediyor diyebiliriz belki de.
exxon mobil ile farklı kategorilerde şirketler olmalarına rağmen dünyanın en değerli şirketi olma konusunda sürekli yarışırlar ,kurucusu steve jobs'un hayatını konu alan birçok filmde göreceğiniz üzere biraz dolandırıcılıkla başlamışltır piyasaya lakin şuan müşteri servisleri en iyi olan şirketlerden bir tanesidir .logosu isminden de anlaşılacağı üzere ısırılmış bir elmadır

fakat fiyat performans açısından değerlendirecek olursam mackbook'larını öneririm tam bir bitirici makinelerdir birçoğu ,i phone lar ise sadece gösteriş ,zaten mackbook ları bir kez kullanınca kalitenin ne demek olduğunu anlayacaksınız

bu arada ilk bilgisayarları bu şirket üretmese de (ıbm) üretmiştir) ilk pc (personel computer) leri bu şirket üretmiş ve çok da başarılı olmuştur yani şuanki kullandığımız insani boyutlardaki ve nispeten işlevsel bilgisayarları bu şirkete borçluyuz
yaklaşık üç yıldır evde işyerinde cepte sokakta paris'ta apple ürünleri kullanan biri olarak bugün ilk defa elinize bir apple ürünü alıp öne doğru ya da geriye doğru eğdiğinizde uygulamaların ya da ekranın hareket ediyor hissi oluşturduğunu fark ettim. sanırım bu hareket arkaplan resminin kayması ile sağlanıyor ama yine de farklı bir his.buna ne deniyor bilmiyorum ama ipad iphone ile denedim oluyor.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler